תפריט סגור

איזון משאבים וחלוקת רכוש בגירושים

איזון משאבים מהו?

בני זוג אשר נישאו לאחר שנת 1974, ואשר לא ערכו ביניהם הסכם ממון המגדיר את יחסי הממון ביניהם יראום כמי שהסכימו להסדר איזון המשאבים (חלוקת הרכוש) הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג – 1973(להלן: "החוק")

כלומר, עם התרת נישואי הצדדים או פקיעתם כמפורט בחוק, זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שווים של כלל נכסי בן הזוג השני למעט:

  1. נכסים שהיו לו ערב הנישואין או שקיבל במתנה או בירושה בתקופת הנישואין.
  2. גימלה המשתלמת לאחד מבני הזוג על-ידי המוסד לביטוח לאומי, או גימלה או פיצוי שנפסקו או המגיעים על פי חיקוק לאחד מבני-הזוג בשל נזק גוף, או מוות.
  3. נכסים שבני הזוג הסכימו בכתב ששווים לא יאוזן ביניהם.

"כלל נכסי בני הזוג" – הכוונה לרבות זכויות עתידיות לפנסיה, פיצויי פרישה, קרנות השתלמות, קופות תגמולים וחסכונות.

רוצה לומר, כי בעת הגירושין על הצדדים לערוך חישוב של כלל נכסיהם, רכושם וזכויותיהם מכל מין וסוג שהוא, למעט המוחרג כמפורט בחוק, ולחלק ביניהם את שווי הזכויות בחלקים שווים.

כפי שניתן ללמוד מפסקי דין רבים אשר עסקו בהרחבה באיזון משאבים עולה כי בתי המשפט הכירו גם בנכסי קריירה, מוניטין עסקי ופוטנציאל השתכרותי כנכסים שיש לאזנם (לא באופן אוטומטי) בשעת פירוד או פקיעת הנישואין.

הלכה למעשה, במרוצת השנים פסיקות בתי המשפט העניקו פרשנות רחבה להגדרה של איזון משאבים ואף הכירו בנכסים שלכאורה אינם מוחשיים כנכסים שיש לאזנם בין בני הזוג בשעת הגירושין.

איזון המשאבים בהליכי גירושין מוכר גם כחלוקת רכוש בין בני הזוג. המדובר ברכוש וזכויות אותם צברו בני הזוג בתקופת הנישואים ואשר יש לחלקם בהתאם להוראות חוק יחסי ממון החל על זוגות נשואים בישראל.

מדוע חשוב לפנות לעורך דין גירושין לצורך חלוקת רכוש?

עורך דין גירושין בקיא בהליכי גירושין ובהוראות החוק. עורך דין גירושין ישמור שרק הרכוש אשר צריך להתחלק בין בני הזוג יחולק בגירושין ולא חלילה נכסים או זכויות שאינם חלק מהרכוש המשותף של הצדדים.

עורך דין גירושין יסייע לכם בגיבוש תוכנית נכונה ומיטבית עבורכם לחלוקת הרכוש באופן מהיר ויעיל במטרה להימנע ממחלוקות מיותרות שלרוב אינן מקדמות את הליך חלוקת הרכוש.

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב בייצוג צדדים בהליכי גירושין והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה הנכם מוזמנים להשאיר פניה באתר או לפנות לעורך דין אביחי דמארי בטל 03-5185888 ולמענה מהיר בטל: 053-7551900

 

זקוקים לעורך דין לענייני משפחה? אל תהססו צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

למידע נוסף לחץ כאן !

כתיבת תגובה

Call Now Button