הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   איך מתגרשים?

   החלטתם להתגרש? הבחירה איך יתנהל הליך הגירושין היא שלכם. תוכלו לגבש הסכם גירושין בהסכמה או לנהל את ההליך בערכאות המשפטיות. מהו ההבדל בין שתי הדרכים הללו ומהי הדרך הטובה ביותר להתגרש? 

    

   גירושין בהסכמה

   יהיו נסיבות הפרידה אשר יהיו, גירושין זה לא דבר קל. עם קבלת ההחלטה להיפרד, יכולים בני הזוג לקבל החלטה נוספת והיא להתגרש בהסכמה. פירוש הדבר הוא כי הם אינם מגישים תביעות זה כנגד זו בערכאות המשפטיות ותחת זאת, מגבשים יחד הסכמות בנושאים העומדים על הפרק. אלו יעוגנו בהסכם גירושין המוגש לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. במצב זה, זוהי המעורבות היחידה של ערכאה משפטית בהליך הגירושין של בני הזוג. כעת עולה השאלה כיצד מי שיחסיהם עלו על שרטון יכולים להגיע להסכמות לגבי ענייני הגירושין. היות שמדובר בנושאים מהותיים מאוד, כגון רכוש ומשמורת, הרי שכל צד רוצה לצאת עם ידו על העליונה. אז, מטבע הדברים, נוצרות בדרך כלל מחלוקות עמוקות בין בני הזוג, אשר מביאות אותם במקרים רבים לנהל את הליך הגירושין בבית המשפט. 

    

   ובכן, אחת הדרכים היעילות להביא את הצדדים לכדי הסכמה היא פנייה למה שקרוי גישור גירושין. במסגרתו מקיימים בני הזוג פגישות משותפות ונפרדות עם המגשר שהנו צד ניטרלי לחלוטין בסכסוך. תפקידו הוא לנסות לגשר בין פערי העמדות והרצונות של בני הזוג ולהציע להם חלופות שונות לפשרה. אם הליך הגישור צלח, יעוגנו ההסכמות בהסכם גירושין אשר יקבל תוקף של פסק דין ובני הזוג יוכלו לפתוח דף חדש בחייהם. 

    

   ניהול הגירושין בערכאות

   הדרך השנייה לנהל את הליך הגירושין היא בערכאות המשפטיות. הווה אומר, הגשת תביעה לכל נושא העומד על הפרק בעקבות פרידת בני הזוג. מדובר בדרך כלל בשלושה עניינים: חלוקת הרכוש, משמורת (זמני שהות) ומזונות ילדים. במצב זה, כל צד מציג את טענותיו בפני בית המשפט או בית הדין, מגיש את המסמכים הרלוונטיים המגבים את דרישותיו ופועל לנצח בתביעה ולהגיע לתוצאה המשפטית הרצויה מבחינתו. השופט או הדיין בפניהם מונח התיק יכריעו בין בני הזוג ואלו יידרשו לפעול על פי פסק הדין שיינתן. 

    

   נציין, כי מאז יולי 2016, בעקבות החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014, טרם הגשת תביעות הגירושין, מחויבים בני הזוג להגיש קודם לכן בקשה ליישוב סכסוך. במסגרתה מתנהל מעין הליך גישור ביחידת הסיוע מטעם בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. רק אם הליך זה לא צלח או בני הזוג הודיעו כי אין ברצונם לנסות לפתור את סכסוכי הגירושין בדרכי שלום, אז נפתחת בפניהם הדלת לניהול הליך הגירושין בערכאות. 

    

   מה עדיף? 

   כל הליך גירושין יכול אפוא להתנהל באחת משתי דרכים: גירושין הסכמה בין בני הזוג או באמצעות ניהול ההליך המשפטי בערכאות. אין ספק כי כל מקרה צריך להיבחן לגופו, על פי נסיבותיו הספציפיות, אולם ניתן בהחלט לומר כי לרוב, גירושין בהסכמה הם החלופה הטובה יותר מבין השתיים. אז, בני הזוג מגבשים הסכם לשביעות רצונם ואשר יעניק להם וודאות שקשה מאוד לקבל כאשר נכנסים לכותלי בית המשפט. כן, גירושין בהסכמה יכולים להיות חסכוניים יותר מבחינה כלכלית ולהסתיים תוך זמן קצר יחסית, בשונה מהליכי גירושין המתנהלים בערכאות, אשר עלולים להימשך חודשים ושנים. 

    

   בנוסף, כאשר בני זוג מתגרשים בהסכמה, יהיה להם קל יותר לשמור על קשר טוב כהורים וכך, הם מטיבים כמובן מאוד עם הילדים ומקלים עליהם את ההתמודדות עם הגירושין. עם זאת חשוב לציין, כי על מנת לחתום על הסכם גירושין, בני הזוג יידרשו לוויתורים מסוימים על מנת להגיע לעמק השווה. היכן שאין נכונות הדדית לכך או אין כדאיות לפשרה המוצעת על ידי הצד השני, ניהול ההליך המשפטי בערכאות תהיה הבחירה המתאימה.

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    הסכם ממון

    הסכם ממון מהו? הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים. יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום...

    עורך דין גירושין

    בשעות הקשות ביותר שלכם, כאשר המסגרת המגוננת והתא המשפחתי מתפרקים אתם זקוקים לא רק לניהול של ההליך המשפטי, אלא גם לאוזן קשבת ותומכת ועזרה שמטרתה קידום ההליך וגמר מיטבי של הסכסוך. עו"ד אביחי...

    קידום עורכי דין באינטרנט