הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ביטול הסכם ממון ידועים בציבור

   כשם שבני זוג נשואים רשאים לערוך הסכם ממון אשר יגדיר את מערכת היחסים הרכושית ביניהם, כך גם בני זוג ידועים בציבור אשר אינם נשואים יכולים לערוך הסכם ממון אשר יגדיר את היחסים הרכושיים ביניהם.

   באופן עקרוני, הסכמים שנערכו ונחתמו כדין, קיים קושי רב, עד כמעט אפסי, לבטל הסכמים אלו.

   בניגוד להסכם ממון שנערך בין בני זוג נשואים ועליהם חל לחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, על זוגות ידועים בציבור לא חל חוק יחסי ממון – אלא דיני החוזים הכללים וחזקת השיתוף יצירת הפסיקה.

   זוגות ידועים בציבור רבים אינם מודעים לעובדה, כי בניגוד לזוגות נשואים אשר רשאים לאשר הסכם ממון בפני נוטריון, וזאת בהתאם לחוק יחסי ממון, הרי שבמקרה של זוגות ידועים בציבור נוטריון אינו רשאי לאשר את הסכם הממון, אלא בית המשפט לענייני משפחה מכוח סמכותו בסעיף 3(ג) לחוק בית המשפט לענייני משפחה, תשנ"ה-1995 (רע"א 6854/00 היועץ המשפטי לממשלה נ' זמר, פ"ד נז(5) 491).

   הסכם שמטרתו הסדרת רכושם של ידועים בציבור מצוי כולו במסגרת דיני החוזים הכלליים ואינו בגדר הסכם ממון לפי חוק יחסי ממון (עניין כהן, בעמ' 682; עניין זמר, בעמ' 505).

   מכאן אנו למדים, כי הסכם ממון שלא אושר כדין דינו – בטלות.

   כמו כן, במקרים של הפרת הסכם ממון ע"י מי מבני הזוג, או שהסכם הממון נכפה על מי מבני הזוג, או במקרה שהסכם הממון נחתם לאור טעות או הטעיה של מי מבני הזוג, יהיה ניתן לעתור בתביעה לבטלות ההסכם, ובלבד כי תוכחנה טענות אלו.

    

   לכל שאלה או הבהרה בנושא הסכם ממון של ידועים בציבור או זוגות נשואים ניתן לפנות למשרדנו בטל: 03-5185888, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

   זקוקים לשירותי עורך דין הסכם ממון? לחץ כאן!

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   צריכים מענה דחוף? חייגו ללא התחייבות – 050-2131313

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין הסכם ממון

    הסכם ממון מהו?

    הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים.

    יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום על הסכם ממון הן בטרם נישואי בני הזוג ואף לאחר נישואי בני הזוג.

    בהסכם ממון  ניתן להסכים ולהגדיר מראש על דרך חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פירוד, כמו גם כיצד יתנהלו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים לגבי הרכוש והזכויות שצברו בטרם נישאו ואף לגבי רכוש אשר צברו במהלך הנישואים או החיים המשותפים.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל”ג -1973, הוא למעשה החוק אשר מגדיר את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג בעת פקיעת נישואיהם אך מאפשר לבני זוג הנישאים להסכים על דרך שונה לחלוקת הרכוש ביניהם ובלבד כי ערכו הסכם ממון אשר אושר כדין.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג אינו חל על זוגות ידועים בציבור אלא על זוגות נשואים בלבד. ולכן, במקרה של אישור הסכם ממון בין בני זוג ידועים בציבור יש לאשר את ההסכם מכח חוק בתי המשפט לענייני משפחה ולא מכח חוק יחסי ממון בין בני זוג.

    לעריכת הסכם ממון יתרונות רבים ביניהם וודאות, שקט נפשי ומעין תעודת ביטוח.

    חשוב להבהיר, כי אין נוסח קבוע של הסכם ממון, וכי כל הסכם נערך בהתאם לנסיבותיהם האישיות של בני הזוג ובהתאם לזכויות או הרכוש שצברו.

    שאלות ותשובות - הסכמי ממון

    שאלה: האם ניתן לערוך הסכם ממון לאחר נישואין? תשובה: חוק יחסי הממון בין בני זוג מאפשר למעשה להגדיר בהסכם בין צדדים את יחסי הממון ביניהם הן במהלך הנישואין והן במועד פקיעתם. השוני העיקרי בין עריכת הסכם...

    הסכם ממון לאחר נישואין

    רבים סבורים כי הסכם ממון ניתן לערוך ולחתום אך ורק טרם הנישואין. יצוין, כי סברה זו אינה נכונה וכי בשנים האחרונות חלה מגמה משמעותית של זוגות אשר עורכים הסכם ממון לאחר הנישואין. נסביר:...

    הסכם ממון דוגמא

    הסכם ממון הינו הסכם שנועד לאפשר לבני זוג להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש במקרה בו החליטו על פירוד. על בני זוג שנישאו לאחר יום 01.01.1974, ובמידה ולא חתמו על הסכם ממון ביניהם,...

    קידום עורכי דין באינטרנט