הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   עו"ד הסכם ממון ידועים בציבור

   עורך דין הסכם ממון ידועים בציבור

   בניגוד לזוגות נישואים אשר נישאו לאחר שנת 1974 ועליהם חל חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, על זוגות שאינם נשואים חלה "הלכת השיתוף".

   הסכם ממון המוכר גם כהסכם חיים משותפים או הסכם זוגיות, הינו הסכם שמטרתו להסדיר ולהגדיר את מערכת היחסים הרכושיים והממוניים בין בני זוג ידועים בציבור.

   ידועים בציבור הם למעשה בני זוג המנהלים משק בית משותף, אך אינם נשואים זה לזו. הסכם ממון וחיים משותפים מסדיר סוגיות שונות הצפות מהמערכת הזוגית ובעיקרה חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פירוד או סיום קשר הזוגיות.

   עריכת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים בין בני זוג מעניקה לבני הזוג וודאות משפטית, עד כמה ניתן, במקרה של פירוד או סיום מערכת היחסים הזוגית.

   בניגוד לזוגות נשואים אשר מועד הנישואים קובע את מועד התחלת השיתוף בין הצדדים, בזוגות הידועים בציבור לא כך הדבר, וקיים קושי רב לקבוע את מועד התחלת השיתוף בין הצדדים.

   ולכן, עריכת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים למעשה קובעים ומגדירים את מועד התחלת השיתוף, אם בכלל, כמו גם אלו נכסים יהיו ברי איזון בין הצדדים ואלו לאו, כמו גם המועדים אשר יקנו את הזכות לאיזון המשאבים בין הצדדים.

   חשוב לציין, כי בהיעדר הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, המשטר הרכושי החל על זוגות ידועים בציבור הוא "הלכת השיתוף" אשר משמעותה היא – כי כל אחד מבני הזוג יכול לטעון לזכויות ברכושו של בן הזוג השני – ללא קשר אם נרכש על ידו ובין אם לאו, בין אם ניתן בירושה ובין אם לאו, בין אם נתקבל במתנה ובין אם לאו, ובלבד כי בן הזוג התובע יוכיח כוונת שיתוף ספציפי באותו נכס.

   מיותר לציין, כי באין הסכם ממון, זוגות ידועים בציבור רבים נאלצים להתכתש ולהתעמת בבתי המשפט במטרה להוכיח כוונות שיתוף בנכסים כאלה ואחרים של מי מבני הזוג. עריכת הסכם ממון לזוגות ידועים בציבור היא למעשה מעין "תעודת ביטוח" לבעל הרכוש.

   חשוב לדעת, כי הסכם ממון בין ידועים בציבור יש לאשרו אך ורק בפני טריבונל שיפוטי ולא באמצעות נוטריון, שכן, סמכותו של הנוטריון לאשר הסכם ממון ניתנה ובלבד כי יאשרו בסמוך לנישואין, ומכאן, הרי שזוגות ידועים בציבור אינם נשואים ו/או אין בכוונתם להינשא, ובאין נישואין –  אין הנוטריון מוסמך לאשר הסכם ממון.

   רוצה לומר כי הסכם ממון בין ידועים בציבור יש לאשר במסגרת פניה לטריבונל שיפוטי כדוגמת בית המשפט לענייני משפחה.

   לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

   עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

   ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888

   ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900 או השאירו פרטים בטופס ונשוב אליכם בהקדם

   זקוקים לשירותי עורך דין הסכם ממון?

    

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

    

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

    

   זקוקים למידע אודות ביטול הסכם ממון ידועים בציבור לחץ כאן!

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין הסכם ממון

    הסכם ממון מהו?

    הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים.

    יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום על הסכם ממון הן בטרם נישואי בני הזוג ואף לאחר נישואי בני הזוג.

    בהסכם ממון ניתן להסכים ולהגדיר מראש על דרך חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פירוד, כמו גם כיצד יתנהלו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים לגבי הרכוש והזכויות שצברו בטרם נישאו ואף לגבי רכוש אשר צברו במהלך הנישואים או החיים המשותפים.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל”ג -1973, הוא למעשה החוק אשר מגדיר את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג בעת פקיעת נישואיהם אך מאפשר לבני זוג הנישאים להסכים על דרך שונה לחלוקת הרכוש ביניהם ובלבד כי ערכו הסכם ממון אשר אושר כדין.

    מה זה אושר כדין?

    על הסכם ממון להיות מאושר ע"י רשות.

    אם הסכם הממון נערך ונחתם סמוך ולפני נישואי בני הזוג אז ניתן לאשרו בפני נוטריון או בית המשפט לענייני משפחה או בית דין דתי.

    ככל והסכם הממון נערך לאחר הנישואים הרי שניתן לאשרו אך ורק בפני בית המשפט או בית הדין הדתי.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג אינו חל על זוגות ידועים בציבור אלא על זוגות נשואים בלבד.

    ולכן, במקרה של אישור הסכם ממון בין בני זוג ידועים בציבור יש לאשר את ההסכם מכח חוק בתי המשפט לענייני משפחה ולא מכח חוק יחסי ממון בין בני זוג.

    לעריכת הסכם ממון יתרונות רבים ביניהם וודאות, שקט נפשי ומעין תעודת ביטוח לרכושם ככל והסכם הממון נוסח נכון על ידי עורך דין הסכם ממון.

    חשוב להבהיר, כי אין נוסח קבוע של הסכם ממון, וכי כל הסכם נערך בהתאם לנסיבותיהם האישיות של בני הזוג ובהתאם לזכויות או הרכוש שצברו.

    בטרם חתימה על הסכם ממון יש להיוועץ עם עורך דין הבקיא בדיני משפחה וירושה על מנת שיבהיר לכם היטב את המשמעויות וההשלכות המשפטיות של הסכם הממון.

    לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

    עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

    ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888

    ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

    עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב

    עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב' התחלתם בזוגיות פרק ב'? נפלא! כדי שתוכלו לנהל זוגיות אוהבת בראש שקט, חשוב שתפנו לעורך דין משפחה ותערכו הסכם ממון וצוואה. מדוע? עריכת הסכם ממון וצוואה בפרק...

    קידום עורכי דין באינטרנט