הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ידועים בציבור זכויות

   ידועים בציבור הם זוג המקיימים משק בית משותף ומנהלים חיי אהבה וזוגיות ויחסיהם זהים ליחסים המתקיימים בין זוגות נשואים.

   ידועים בציבור כפופים לזכויות וחובות משפטיות שונות כאשר על זוגות נשואים (לאחר 1974) חל חוק יחסי ממון ואילו על זוגות ידועים בציבור חלה עליהם הלכת השיתוף.

   במקרה בו ידוע בציבור נפטר בן/בת הזוג יוכלו לדרוש ולקבל את הזכויות הפנסיוניות שלו ואף לזכות לקצבת שאירים מהמוסד לביטוח לאומי.

   כמו כן, מעמדו של הידוע בציבור אף הוכר ואוזכר בחוק הירושה לפיו בני זוג המוכרים או ידועים כידועים בציבור זכאים לרשת זה את עזבונו של זה, ובלבד כי ניהלו חיי משפחה וזוגיות מלאים ובעת פטירת הידוע בציבור בן הזוג הנותר בחיים אינו נשוי לאחר.

   בשונה מזוגות נשואים אשר עם נישואיהם מתחילה תקופת השיתוף, בזוגות ידועים בציבור ישנו קושי רב לקבוע את מועד התחלת השיתוף, אם בכלל.

   ידועים בציבור הטוענים לשיתוף בנכסים קיים קושי רב  להוכיח את טענותיהם לעומת בני זוג שנישאו כחוק.

   עד לאחרונה, די שזוגות ידועים בציבור היו מוכיחים כי הם מנהלים משק בית משותף, על מנת להכירם כידועים בציבור וכפועל יוצא נוצר שיתוף מלא בנכסים, אף כאלה שנרכשו לפני היכרות בני הזוג ואף כאלה שהתקבלו בירושה. לאחרונה ובמסגרת מספר פסקי דין מפי בית המשפט העליון נקבעו תנאים מצטברים לצורך הוכחת שיתוף בנכסים, במסגרת יחסים של ידועים בציבור. כלומר, לא די כי מי מהצדדים יוכיח את עצם היותם בני זוג, אלא עליו להוכיח כי הייתה כוונת שיתוף ספציפית לאותם הנכסים.

   ראה: ע"א 52/80 שחר נ' פרידמן, פ"ד לח (1) 443 (פס"ד של השופט ברק).

   "ההבדל בין זוג לא נשוי לבין זוג הידוע בציבור כנשוי, לצורך הנושא הנדון, הוא רק בכך, שרובץ נטל הוכחה כבד יותר על מי שמנסה להוכיח את כוונת השיתוף בנכסים של הזוג הידוע בציבור…"

    

   זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל' 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   למידע נוסף בדיני משפחה וירושה לחץ כאן !

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    בקטגוריה זו, תוכלו למצוא מידע משפטי רחב ביחס לתחום דיני המשפחה והירושה, ניהול תיקי גירושין, הסדרת עזבונות וכל נושא הקשור בתחום דיני המשפחה והירושה.

    עורך דין גירושין

    בשעות הקשות ביותר שלכם, כאשר המסגרת המגוננת והתא המשפחתי מתפרקים אתם זקוקים לא רק לניהול של ההליך המשפטי, אלא גם לאוזן קשבת ותומכת ועזרה שמטרתה קידום ההליך וגמר מיטבי של הסכסוך. עו"ד אביחי...

    משמורת וזמני שהייה

    כידוע הליך הגירושין או סכסוך בתא המשפחתי הינו נושא כאוב ומתסכל ובפרט כאשר מדובר בחשוב לנו מכל - ילדינו. ולכן, ככלל אצבע ראשון עלינו לעשות הפרדה מוחלטת בין הילדים לסכסוך המשפחתי או...

    פריסת חוב מזונות עבר

    האם ניתן לפרוס חוב מזונות עבר? יש לך תיק הוצאה לפועל מזונות ונצבר לך חוב שאינך מסוגל לשלמו מידי חודש? חשוב לדעת כי ביום 15/08/2018 נכנס לתוקפו תיקון לחוק ההוצאה לפועל אשר למעשה מסמיך...

    קידום עורכי דין באינטרנט