הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ידועים בציבור זכויות

   ידועים בציבור הם זוג המקיימים משק בית משותף ומנהלים חיי אהבה וזוגיות ויחסיהם זהים ליחסים המתקיימים בין זוגות נשואים.

   ידועים בציבור כפופים לזכויות וחובות משפטיות שונות כאשר על זוגות נשואים (לאחר 1974) חל חוק יחסי ממון ואילו על זוגות ידועים בציבור חלה עליהם הלכת השיתוף.

   במקרה בו ידוע בציבור נפטר בן/בת הזוג יוכלו לדרוש ולקבל את הזכויות הפנסיוניות שלו ואף לזכות לקצבת שאירים מהמוסד לביטוח לאומי.

   כמו כן, מעמדו של הידוע בציבור אף הוכר ואוזכר בחוק הירושה לפיו בני זוג המוכרים או ידועים כידועים בציבור זכאים לרשת זה את עזבונו של זה, ובלבד כי ניהלו חיי משפחה וזוגיות מלאים ובעת פטירת הידוע בציבור בן הזוג הנותר בחיים אינו נשוי לאחר.

   בשונה מזוגות נשואים אשר עם נישואיהם מתחילה תקופת השיתוף, בזוגות ידועים בציבור ישנו קושי רב לקבוע את מועד התחלת השיתוף, אם בכלל.

   ידועים בציבור הטוענים לשיתוף בנכסים קיים קושי רב  להוכיח את טענותיהם לעומת בני זוג שנישאו כחוק.

   עד לאחרונה, די שזוגות ידועים בציבור היו מוכיחים כי הם מנהלים משק בית משותף, על מנת להכירם כידועים בציבור וכפועל יוצא נוצר שיתוף מלא בנכסים, אף כאלה שנרכשו לפני היכרות בני הזוג ואף כאלה שהתקבלו בירושה. לאחרונה ובמסגרת מספר פסקי דין מפי בית המשפט העליון נקבעו תנאים מצטברים לצורך הוכחת שיתוף בנכסים, במסגרת יחסים של ידועים בציבור. כלומר, לא די כי מי מהצדדים יוכיח את עצם היותם בני זוג, אלא עליו להוכיח כי הייתה כוונת שיתוף ספציפית לאותם הנכסים.

   ראה: ע"א 52/80 שחר נ' פרידמן, פ"ד לח (1) 443 (פס"ד של השופט ברק).

   "ההבדל בין זוג לא נשוי לבין זוג הידוע בציבור כנשוי, לצורך הנושא הנדון, הוא רק בכך, שרובץ נטל הוכחה כבד יותר על מי שמנסה להוכיח את כוונת השיתוף בנכסים של הזוג הידוע בציבור…"

    

   זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל' 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   למידע נוסף בדיני משפחה וירושה לחץ כאן !

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    בקטגוריה זו, תוכלו למצוא מידע משפטי רחב ביחס לתחום דיני המשפחה והירושה, ניהול תיקי גירושין, הסדרת עזבונות וכל נושא הקשור בתחום דיני המשפחה והירושה.

    הסכם גירושין בהסכמה

    המטרה של הסכם גירושין בהסכמה הינה להסדיר באופן מוסכם והדדי את מלוא המחלוקות והנושאים הדרושים הסדרה - במסגרת פירוק התא המשפחתי והכל באמצעות הסכם גירושין. הליך גירושין בהסכמה נועד לקבוע ולהסדיר את הליך פירוק התא...

    הסכם ממון

    הסכם ממון מהו? הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים. יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום...

    סוגי צוואות

    חוק הירושה מונה מספר דרכים בהן יכולה להיערך צוואה: צוואה בכתב יד: הכוונה לצוואה הנכתבת כולה ע"י המצווה בכתב ידו. התנאים לקבילותה של הצוואה הינם רישום התאריך על גבי הצוואה, עריכת הצוואה ע"י המצווה...

    קידום עורכי דין באינטרנט