הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   מידע נוסף על ייפוי כח מתמשך

   ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך אשר יכול להעניק לאדם את האפשרות לתכנן את עתידו וחייו עוד בשלב בו הוא בעל היכולת לקבל את ההחלטות בנוגע לחייו ביניהן לבצע פעולות ביחס לענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים. ייפוי כוח זה מעניק לאדם את היכולת לשלוט על חייו ולוודא כי רצונו יתבצע גם בשעה שהוא לא יוכל לדאוג לכך בכוחות עצמו.

   חשיבותו של ייפוי כח מתמשך

   כל אחד מאתנו היה רוצה להיות אחראי על גורלו כאן ועכשיו וגם בעתיד הקרוב והרחוק. חתימה על ייפוי כח מתמשך מאפשרת לאדם לקבל את השליטה על גורלו עוד בשלב בו הוא יכול לבצע את החלטותיו בדעה צלולה ומיושבת. זו אולי מחשבה שלא נעימה במיוחד, אך כל אחד מאתנו עלול ביום מן הימים לאבד את צלילותו או להגיע למצב בו הוא לא יכול לבצע או לקבל החלטות הרות גורל בנוגע לעתידו.

   הסדר מיוחד זה מאפשר לאדם להחזיר לעצמו את יכולת השליטה על גורלו וזאת במקום למנות את קרוביו כאפוטרופוסים על גופו ורכושו. ייפוי כח זה מאפשר לאדם למנות מיופה מטעמו, כאשר זה יהיה אחראי על טיפולו לכשיופעל יפוי הכח. במסמך ניתן לתאר באופן קונקרטי את הדרך בה אדם מעוניין שיטופלו ענייניו ואילו מן מגבלות יוטלו על טיפול זה. לרבות האם הוא מעוניין כי יעבירו אותו לטיפול במוסד מסוים, או אילו טיפולים רפואיים הוא מסכים לקבל בעתיד. מטרת המגבלות הללו היא לשמור על כבודו של הממנה גם בשעה שהוא לא יהיה מסוגל לעשות זאת בכוחות עצמו.

   שטרית ייפוי כח מתמשך – דמארי ושות' – הצוות המשפטי שישמור עליכם

   הצוות המשפטי של משרד עורכי הדין שטרית – דמארי ושות' מונה עורכי דין ומתמחים, והוא בעל מוניטין, קשרים מקצועיים ומסחריים בארץ ובעולם וניסיון רב בטיפול במגוון רחב של נושאים משפטיים מורכבים בדיני משפחה, ירושה, מקרקעין ומשפט עסקי מסחרי. עורכי הדין אביחי דמארי ועידן שיטרית הינם בעלי הסמכה ממשרד המשפטים לצורך עריכת ייפוי כח מתמשך.

   משרדנו ישמח לעמוד לשרותכם ולסייע בניסוח של ייפוי כח מתמשך בשעה שאתם זקוקים לו. צרו קשר עוד היום על מנת לקבל פרטים נוספים אודות השירותים השונים אותם משרדנו יכול להציע לכם.

   לקבלת מידע אודות יפוי כח מתמשך השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   חזרה לדף הבית לחץ כאן!

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם



    מאמרים נוספים

    יפוי כח מתמשך מהו?

    יפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם לתכנן את עתידו וחייו בשלב בו הוא בעל מסוגלות ויכולת לקבל החלטות ולבצע פעולות ביחס לענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים.

    במסגרת יפוי כח מתמשך יכול אדם (להלן: “הממנה”) למנות אדם אחר (להלן: “מיופה הכח”) אשר ייקבל החלטות ביחס לענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים של הממנה.

    בניגוד ליפוי כח רגיל אשר פוקע עם אובדן כשרותו של הממנה – כלומר במצב בו אינו יכול עוד לקבל החלטות ביחס למצבו – יפוי כח מתמשך נכנס לתוקפו רק בעת בה הממנה איבד את כשרותו ולא יהיה במצב בו מסוגל עוד להבין ו/או לקבל החלטות באותם עניינים אותם הגדיר במסגרת יפוי הכח המתמשך.

    יצוין, כי עד לתיקון 18, לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ובמקרה בו אדם איבד את כשרותו המשפטית הדרך בעיקרית בה היו נאלצים קרובי משפחתו לפעול – היא באמצעות פניה לבית המשפט בבקשה למינוי אפוטרופוס על אותו אדם אשר איבד את כשרותו המשפטית ואינו יכול עוד לקבל החלטות ביחס לענייניו האישיים ו/או הרכושיים ו/או הרפואיים.

    לא למותר לציין, כי הליך מינוי אפוטרופסות כולל בחובו התחייבויות רבות כלפי אותו אדם אשר מונה כאפוטרופוס לרבות אך לא רק דיווחים לאפוטרופוס הכללי, דיווחים לבית המשפט, הגשת בקשות לאפוטרופוס הכללי ועוד התחייבויות רבות אשר גוררות התעסקות פרוצדוראלית ובירוקרטית בכל עניין הקשור לאדם אשר מונה לו אפוטרופוס וכן בהוצאות כלכליות רבות אשר עליהן יש לדווח מעת לעת לגורמי הפיקוח.

    ואולם, במסגרת יפוי כח מתמשך, מלבד תהליך העריכה של יפוי הכח והפקדתו לאפוטרופוס הכללי לא נדרש מיופה הכח להגיש דיווחים ו/או בקשות לאפוטרופוס הכללי ועל מיופה הכח לפעול בהתאם להנחיות אותן כתב הממנה בעת עריכת יפוי הכח למעט במצבים חריגים כדוגמא פעולות במקרקעין של אותו ממנה אז יש לאשר את הפעולות בפני בית המשפט.

    הלכה למעשה, המדובר בשינוי משמעותי וחיובי אשר נועד להקל על משפחות אשר בן משפחתם או קרוב אליהם איבד את כשרותו המשפטית תוך התחשבות מרבית ברצונו של הממנה ובהתאם להנחיות אותן הותיר בעת בה היה מסוגל לקבל החלטות ביחס ענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים.

    חשוב: יפוי כח מתמשך ניתן לערוך אך ורק ע”י עו”ד אשר עבר הכשרה ע”י משרד המשפטים ורשום במאגר עורכי הדין המוכשרים של האפוטרופוס הכללי.

    לקבלת מידע נוסף אודות יפוי כח מתמשך ומשמעויות שונות ניתן לפנות למשרדינו ולקבל הסבר מפורט ומקיף.

    למידע נוסף אודות יפוי כח מתמשך צרו עמנו קשר בטל: 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

    חזרה לדף הבית לחץ כאן!

    שאלות ותשובות ייפוי כח מתמשך

    רבים מלקוחותינו פונים אלינו בעניין משמעותו, תוקפו והיתרונות הגלומים בייפוי כח מתמשך. בחרנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר בעניין ייפוי כח מתמשך תוך מתן מענה לשאלות בשפה פשוטה וברורה ובכך תוכלו לגבש החלטה...

    קידום עורכי דין באינטרנט