תפריט סגור

עו"ד ייפוי כח מתמשך מהו

עורך דין לעריכת ייפוי כח מתמשך

עו"ד ייפוי כח מתמשך 

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם לתכנן ולקבוע את אורח חייו במצב בו חלילה יאבד את היכולת לקבל החלטות ביחס לענייניו.

במסגרת יפוי כח מתמשך הנערך על ידי עורך דין ייפוי כח מתמשך, יכול אדם למנות אדם אחר (לדוגמא בן משפחה או חבר קרוב) אשר ייקבלו החלטות ביחס לענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים  בהתאם להנחיות אותן ייקבע ויגדיר מראש.

יפוי כח מתמשך יכנס לתוקפו רק בעת בה נותן ייפוי הכח חלילה איבד את כשרותו המשפטית ולא יהיה במצב בו מסוגל לקבל החלטות ביחס לעניניו.

בהיעדר יפוי כוח מתמשך ובמקרה בו אדם איבד את כשרותו המשפטית, הדרך בעיקרית בה היו נאלצים קרובי משפחתו לפעול היא באמצעות פניה לעורך דין משפחה אשר יגיש לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה למינוי אפוטרופוס על אותו אדם.

הליך מינוי אפטרופוס כולל התחייבויות רבות של מי שמונה כאפוטרופוס וכרוך בבירוקרטיה רבה ובדיווחים לגורמי הפיקוח.

לעומת זאת, במסגרת יפוי כח מתמשך, מלבד תהליך העריכה של יפוי הכח על ידי עורך דין והפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי לא נדרש מיופה הכח להגיש דיווחים או בקשות לאפוטרופוס הכללי (למעט במצבים חריגים כדוגמא פעולות במקרקעין של אותו ממנה אז יש לאשר את הפעולות בפני בית המשפט או שהממנה הנחה כי יוגשו דיווחים).

למעשה יפוי כוח מתמשך מקל על משפחות אשר בן משפחתם או קרוב אליהם איבד את כשרותו המשפטית תוך התחשבות מרבית ברצונו של נותן ייפוי הכח ובהתאם להנחיות אותן הותיר בעת בה היה מסוגל לקבל החלטות ביחס לענייניו.

*יפוי כח מתמשך ניתן לערוך אך ורק על ידי עו”ד ייפוי כח מתמשך אשר עבר הכשרה ע”י משרד המשפטים ורשום במאגר עורכי הדין המוכשרים של האפוטרופוס הכללי.

 

 

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני ייפוי כח מתמשך הנכם מוזמנים לפנות לעורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888 ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

עו"ד אביחי דמארי המתמחה בדיני המשפחה בעל הסמכה לעריכת ייפוי כח מתמשך יערוך עבורכם את ייפוי הכח בהתאם לרצונכם.

 

 

כתיבת תגובה

Call Now Button