הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   משמורת וזמני שהייה

   כידוע הליך הגירושין או סכסוך בתא המשפחתי הינו נושא כאוב ומתסכל ובפרט כאשר מדובר בחשוב לנו מכל – ילדינו. ולכן, ככלל אצבע ראשון עלינו לעשות הפרדה מוחלטת בין הילדים לסכסוך המשפחתי או הזוגי ואף אסור בתכלית האיסור לעשות כל שימוש בילדים על מנת להשיג מטרה מסוימת או להטותם לטובת מי מהוריהם.

   כך, באם "נשתמש" בילדים להשגת מטרותינו, הלכה למעשה אנו פוגעים בילדינו באופן משמעותי וניכר שעה שאנו "בטוחים", כי השגנו "ניצחון" נוסף.

   אין חולקים, כי הליך הגירושין דורש מהצדדים לקבל החלטות משמעותיות ומהותיות באשר לעתיד ילדיהם, והעיקרית ביניהן הינה קביעת זמני השהייה של הילדים עם מי מההורים כמו גם קביעת ההורה המשמורן.

   במקרים מסוימים, בהם ההורים מגיעים להסכמות בעניין זמני השהייה או ההורה המשמורן, ניתן להגיש את ההסדר לאישורו של בית המשפט, כאשר, הכלל המנחה את בית המשפט הינו טובת הילדים. באם בית המשפט סבור, כי החלטת ההורים אינה מטיבה עם הילדים, מוסמך הוא שלא לאשר את ההסדר ואף לקבוע תנאים שונים מההסדר אליו הגיעו ההורים.

   כמו כן ולמרבה הצער, ישנם מקרים רבים בהם ההורים לא מגיעים להבנות או הסכמות בעניין זמני השהייה של הילדים עם מי מההורים או הסכמות ביחס להורה המשמורן. במקרים מסוג זה, ההחלטה בקביעה מי מההורים יהא ההורה המשמורן תהא נתונה בידי בית המשפט כאשר עיקרון טובת הילד לנגד עיניו.

   כאמור, העיקרון המנחה את בית המשפט בכל קביעה הקשורה בעניין ילדים הינו עיקרון טובת הילד. הלכה למעשה עיקרון "טובת הילד" הינו השיקול המרכזי העומד בפני בית המשפט. משמעותו של עיקרון זה הינה שמירה על בריאותו הגופנית, הנפשית, וסיפוק צרכיו הגופניים, החומריים והנפשיים של הילד. בית המשפט אינו מכריע על טובת הילד, לפי האינטרסים של הוריו שכן טובת הילד היא עניין עובדתי, אשר נבדק בכל מקרה לגופם של דברים.

   בנוסף, לא ניתן להתעלם מהעובדה שבמקרים רבים נקבע כי הילדים יהיו בחזקת האם, זאת בין היתר לאור "חזקת הגיל הרך" (אשר עודנה חיה ובועטת) לפיה כל עוד הילד מתחת לגיל שש ישנה עדיפות כי הילד יהא במשמורת אמו, זאת, בכפוף לכך שאין עובדות אחרות המצביעות על חוסר מסוגלות הורית. כמו כן, נהוג שלא להפריד בין אחים ולכן ברוב המקרים הילדים נגררים אחרי האח הקטן שנשאר עם האם.

   יחד עם זאת, בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בחברה הישראלית בכל הנוגע למעורבותו של האב בחיי הילד וכיום אנו רואים אבות רבים אשר פעילים ומעורבים בחיי ילדיהם בדיוק כמו אמם.

   כיום, האבות נוטלים חלק יותר מהותי בגידולו וחינוכו של הילד, יותר מבעבר, עת בה כל הנטל היה על כתפי האם ובשל כך, במקרים מסוימים ישנה אפשרות לקבוע משמורת משותפת של שני ההורים.

   חשוב להדגיש, כי עצם היותו של הילד בחזקת מי מהוריו אינה שוללת למעשה ממעמדו של ההורה השני בכל הקשור לקבלת החלטות בעניין הילד אלא ההפך הוא הנכון שני ההורים במעמד שווה בכל הנוגע לקבלת החלטות מהותיות הנוגעות בחיי הילד.

   זקוקים לשירותי עורך דין לענייני משפחה? לחץ כאן!

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל’ 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   צריכים מענה דחוף ? חייגו ללא התחייבות  – 050-2131313

   למידע נוסף לחץ כאן!

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עילות גירושין

    עילות גירושין מהן ומה מקורן? כקבוע בחוק, לבית הדין הרבני קיימת סמכות ייחודית בכל הקשור לנישואין וגירושין בין בני זוג יהודים. כך, על מנת שגבר ו/או אישה אשר מעוניינים בגט יזכו לו, עליהם להוכיח...

    תיק גירושין

    אסטרטגיה נכונה: כידוע, החיים הם דינאמיים ואין אדם יודע את אשר יוליד יום, ישנם מצבים בהם אנו צופים מאבק עיקש ולעיתים נדמה שהפתרון בר השגה ודרוש מאמץ קטן לסיום המחלוקת. ואולם, במצבים רבים...

    קידום עורכי דין באינטרנט