הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   צו ירושה, צו קיום צוואה ומה ההבדל ביניהם?

   כאשר בן משפחתכם נפטר ולאחר שמתמודדים עם האובדן עולות שאלות רבות ביחס למצב החדש ביניהן: האם הותיר אחריו המנוח רכוש? האם אתם זכאים לרשת את רכושו? לא יודעים מה עושים או איך ממשים את הרכוש ?

   רבים מתמודדים עם השאלות הנ"ל ופשוט אינם יודעים לאן לפנות או מהיכן מתחילים.

   ערכנו עבורכם מאמר קצר אשר ינחה אתכם כיצד לפעול.

   כאשר אדם נפטר מן העולם ומותיר אחריו רכוש וזכויות, יורשיו זכאים לרשת את רכושו.

   כאשר הנפטר הותיר אחריו צוואה הרי שבצוואה מפורט רצונו האחרון ומי הם יורשיו ומה מנת חלקו של כל יורש.

   כאשר הנפטר לא הותיר אחריו צוואה הרי שיורשיו יהיו עפ"י דין כלומר, עפ"י סדר היורשים הקבועים בחוק הירושה.

   בבקשה למתן צו לקיום הצוואה או למתן צו ירושה ניתן לפנות לרשם הירושה או לבית דין דתי אשר מעניקים תוקף שיפוטי לצוואה לצורך קיומה או קובעים מי הם יורשי הנפטר עפ"י דין וזאת לאחר בחינת הבקשה והמסמכים הנלווים.

   רבים סבורים כי המדובר בבקשה פורמאלית ופשוטה אך במקרים רבים לא כך הדבר, ויש לתמוך את הבקשה במסמכים וראיות נוספות אשר מקשים על התהליך ומאריכים את הזמן עד לקבלת הצו המיוחל, אם בכלל.

   לאחר הגשת הבקשה לצו קיום צוואה או למתן צו ירושה, ובמקרים רבים, נציגי רשם הירושה או בית הדין הדתי דורשים מסמכים וראיות נוספות לצורך בירור הבקשה ומתן החלטה – מתן צו או דחיית הבקשה.

   הלכה למעשה המדובר בהליך מעין משפטי כאשר אדם מן היישוב אשר איננו בקיא בנבכי ההליך יכול לסבכו ובמקרים חריגים אף לפגוע בזכויותיו.

   ולכן, אין כל ספק כי פניה לעורך דין העוסק בתחום תהא הדרך היעילה, המהירה והנכונה ביותר עבורכם לטפל בסוגיות הנ"ל תוך שמירה על זכויותיכם ובפרק הזמן הקצר ביותר !

   עורך דין אביחי דמארי ממשרד עורכי הדין שטרית דמארי ושות' – מנהל תחום דיני המשפחה וירושה במשרד, בקיא היטב בנבכי ההליך, הזכויות המגיעות ומהי הדרך הנכונה, היעילה והמהירה ביותר לקבלת הצו המיוחל !

   צרו קשר עם עורך דין אביחי דמארי אשר ילווה אתכם בהליך ביעילות, מקצועיות ומהירות!

   זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל’ 03-5185888  או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין ירושות | עורך דין צוואות

    צו ירושה מהו?

    צו ירושה משמעותו הצהרה על זכויות היורשים החוקיים עפ”י דין, זהות היורשים וחלקם בעזבון.

    צו הירושה הינו צו משפטי אשר ניתן ע”י הרשם לענייני ירושה ו/או ע”י בית הדין הרבני עת בה לא השאיר/ה המנוח/ה צוואה המפרטת את חלוקת עזבונו.

    צו הירושה מעניק למעשה אסמכתא משפטית להעברת כל הזכויות מכל מין וסוג שהוא שהיו בבעלות המוריש/ה, ע”ש היורשים החוקים כגון: כספים, זכויות סוציאליות, זכויות המופקדות בידי צדדים שלישיים וכו’.

    מבקש הצו ירושה אינו מחויב להציג ו/או לאתר את נכסי המנוח/ה על מנת להגיש את הבקשה לצו ירושה שכן, צו הירושה ייעודו הוא להצהיר על זהות היורשים החוקיים ועל חלקם בעזבון.

    בקשה לצו ירושה ניתן להגישה לשני גופים – הרשם לענייני ירושה ו- בית הדין הרבני.

    רבים אינם מבחינים בין סוגי הצווים כלומר, מתי יש לבקש צו ירושה ומתי יש לבקש צו קיום צוואה.

    ובכן, ההבחנה היא די פשוטה, עת בה המנוח לא השאיר אחריו כל צוואה ו/או הוראה המפרטת את רצונו, בדבר מה ייעשה ברכושו שיותיר לאחר פטירתו אזי, על היורש להגיש בקשה לצו ירושה עפ”י דין.

    לעומת זאת, עת בה המנוח השאיר אחריו צוואה ו/או הוראה המפרטת את רצונו, בדבר מה ייעשה ברכושו לאחר פטירתו אזי, על הנהנה מהצוואה ו/או כל אדם המעוניין בקיום הצוואה להגיש בקשה לצו קיום צוואה.

    יודגש, כי ניתן להגיש בקשות אלו הן לרשם לענייני ירושה והן לבית הדין הרבני.

    זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה?

    אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל’ 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. 

    צו ירושה

    צו ירושה מהו?? צו ירושה משמעותו הצהרה על זכויות היורשים החוקיים עפ"י דין, זהות היורשים וחלקם בעזבון. צו הירושה הינו צו משפטי אשר ניתן ע"י הרשם לענייני ירושה ו/או ע"י בית הדין הרבני עת...

    מהו הסדר בין יורשים?

    החוק בישראל מאפשר ליורשים לשנות את אופן חלוקת נכסי העזבון ביניהם באמצעות עריכת הסכם הנקרא הסדר בין יורשים. מדובר בהסכם משפטי בעל השלכות כלכליות משמעותיות מאוד ולכן חשוב מאוד לפנות בעניין זה...

    התנגדות לצוואה אימתי?

    אי כשירות המצווה, השפעה בלתי הוגנת, צוואה לטובת עדים: כל אלו הן דוגמאות לעילות של התנגדות לצוואה אשר בגינן, יכול אדם לפנות אל בית המשפט ולדרוש את ביטולה של הצוואה, היות שהיא...

    קידום עורכי דין באינטרנט