צו ירושה, צו קיום צוואה ומה ההבדל ביניהם?

כאשר בן משפחתכם נפטר ולאחר שמתמודדים עם האובדן עולות שאלות רבות ביחס למצב החדש ביניהן: האם הותיר אחריו המנוח רכוש? האם אתם זכאים לרשת את רכושו? לא יודעים מה עושים או איך ממשים את הרכוש ?

רבים מתמודדים עם השאלות הנ”ל ופשוט אינם יודעים לאן לפנות או מהיכן מתחילים.

ערכנו עבורכם מאמר קצר אשר ינחה אתכם כיצד לפעול.

כאשר אדם נפטר מן העולם ומותיר אחריו רכוש וזכויות, יורשיו זכאים לרשת את רכושו.

כאשר הנפטר הותיר אחריו צוואה הרי שבצוואה מפורט רצונו האחרון ומי הם יורשיו ומה מנת חלקו של כל יורש.

כאשר הנפטר לא הותיר אחריו צוואה הרי שיורשיו יהיו עפ”י דין כלומר, עפ”י סדר היורשים הקבועים בחוק הירושה.

בבקשה למתן צו לקיום הצוואה או למתן צו ירושה ניתן לפנות לרשם הירושה או לבית דין דתי אשר מעניקים תוקף שיפוטי לצוואה לצורך קיומה או קובעים מי הם יורשי הנפטר עפ”י דין וזאת לאחר בחינת הבקשה והמסמכים הנלווים.

רבים סבורים כי המדובר בבקשה פורמאלית ופשוטה אך במקרים רבים לא כך הדבר, ויש לתמוך את הבקשה במסמכים וראיות נוספות אשר מקשים על התהליך ומאריכים את הזמן עד לקבלת הצו המיוחל, אם בכלל.

לאחר הגשת הבקשה לצו קיום צוואה או למתן צו ירושה, ובמקרים רבים, נציגי רשם הירושה או בית הדין הדתי דורשים מסמכים וראיות נוספות לצורך בירור הבקשה ומתן החלטה – מתן צו או דחיית הבקשה.

הלכה למעשה המדובר בהליך מעין משפטי כאשר אדם מן היישוב אשר איננו בקיא בנבכי ההליך יכול לסבכו ובמקרים חריגים אף לפגוע בזכויותיו.

ולכן, אין כל ספק כי פניה לעורך דין העוסק בתחום תהא הדרך היעילה, המהירה והנכונה ביותר עבורכם לטפל בסוגיות הנ”ל תוך שמירה על זכויותיכם ובפרק הזמן הקצר ביותר !

עורך דין אביחי דמארי ממשרד עורכי הדין שטרית דמארי ושות’ – מנהל תחום דיני המשפחה וירושה במשרד, בקיא היטב בנבכי ההליך, הזכויות המגיעות ומהי הדרך הנכונה, היעילה והמהירה ביותר לקבלת הצו המיוחל !

צרו קשר עם עורך דין אביחי דמארי אשר ילווה אתכם בהליך ביעילות, מקצועיות ומהירות !

זקוקים לשירותי   עורך דין לענייני ירושה?

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל’ 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למעלה

מעוניין בייעוץ מקצועי? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ