תפריט סגור

גירושין בהסכמה

איך מתגרשים בהסכמה כל הפרטים

החלטתם להתגרש? הבחירה איך יתנהל הליך הגירושין היא שלכם.

תוכלו לגבש הסכם גירושין בהסכמה או לנהל את ההליך בערכאות המשפטיות.

מהו ההבדל בין שתי הדרכים הללו ומהי הדרך הטובה ביותר להתגרש?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

Modern

גירושין בהסכמה – איך מתגרשים בהסכמה?

יהיו נסיבות הפרידה אשר יהיו, גירושין זה לא דבר קל.

עם קבלת ההחלטה להיפרד, יכולים בני הזוג לקבל החלטה נוספת והיא להתגרש בהסכמה.

איך מתגרשים בהסכמה? גירושין בהסכמה פירוש הדבר הוא כי הם אינם מגישים תביעות זה כנגד זו בערכאות המשפטיות ותחת זאת, מגבשים יחד הסכמות בנושאים העומדים על הפרק בסיוע של עורך דין ומגשר גירושין.

הסכמות הצדדים יעוגנו בהסכם גירושין שייערך ע"י עורך דין גירושים ויוגש לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

במצב זה, זוהי המעורבות היחידה של ערכאה משפטית בהליך הגירושין של בני הזוג או עורך דין גירושין.

כעת עולה השאלה כיצד מי שיחסיהם עלו על שרטון יכולים להגיע להסכמות לגבי ענייני הגירושין?

היות שמדובר בנושאים מהותיים מאוד, כגון רכוש, זמני שהייה, מזונות ילדים, מזונות אישה ונושאים נוספים הרי שכל צד רוצה לצאת עם ידו על העליונה.

אז, מטבע הדברים, נוצרות בדרך כלל מחלוקות עמוקות בין בני הזוג, אשר מביאות אותם במקרים רבים לנהל את הליך הגירושין בבית המשפט.

ובכן, אחת הדרכים היעילות להביא את הצדדים לכדי הסכמה היא פנייה למה שקרוי עו"ד לגישור גירושין אשר בסיועו מקיימים בני הזוג פגישות משותפות ונפרדות עם עורך דין גירושים שלמעשה מהווה צד ניטרלי לחלוטין בסכסוך.

תפקידו של עו"ד גירושין הוא לנסות לגשר בין פערי העמדות והרצונות של בני הזוג ולהציע או למצוא עבורם חלופות שונות לפשרה או פתרון המחלוקת.

אם הליך הגישור צלח, יעוגנו ההסכמות בהסכם גירושין ע"י עורך דין גירושים אשר יגישו לבית המשפט לצורך קבלת תוקף של פסק דין ובכך בני הזוג יוכלו לפתוח דף חדש בחייהם.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

ניהול הגירושין בערכאות:

הדרך השנייה לנהל את הליך הגירושין היא בערכאות המשפטיות בסיוע של עו"ד משפחה וגירושין.

הווה אומר, הגשת תביעה לכל נושא העומד על הפרק בעקבות פרידת בני הזוג.

מדובר בדרך כלל בארבעה נושאים עיקריים: חלוקת הרכוש, משמורת (זמני שהות) ומזונות ילדים והגירושים עצמם.

במצב זה, כל צד מציג את טענותיו בפני בית המשפט או בית הדין, מגיש את המסמכים הרלוונטיים המגבים את דרישותיו ופועל לנצח בתביעה ולהגיע לתוצאה המשפטית הרצויה מבחינתו.

השופט או הדיין בפניהם מונח התיק יכריעו בין בני הזוג ואלו יידרשו לפעול על פי פסק הדין שיינתן.

נציין, כי מאז יולי 2016, בעקבות החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ו-2016, טרם הגשת תביעות הגירושין או כל תביעה אחרת בסיועו של עו"ד משפחה, מחויבים בני הזוג להגיש קודם לכן בקשה ליישוב סכסוך.

במסגרת בקשה זו מתנהל מעין הליך גישור ביחידת הסיוע מטעם בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

רק אם הליך זה לא יצלח או בני הזוג הודיעו כי אין ברצונם לנסות לפתור את סכסוכי הגירושין בדרכי גישור אז נפתחת בפניהם הדלת לניהול הליך הגירושין בערכאות המשפטיות.

 

מה עדיף? 

כאמור, כל הליך גירושין יכול אפוא להתנהל באחת משתי דרכים: גירושין הסכמה בין בני הזוג בסיוע עורך דין לגישור גירושין או באמצעות ניהול ההליך המשפטי בבית המשפט תחת ייצוג של עורך דין גירושין.

אין ספק כי כל מקרה צריך להיבחן לגופו, על פי נסיבותיו הספציפיות, אולם ניתן בהחלט לומר כי לרוב, גירושין בהסכמה הם החלופה הטובה יותר מבין השתיים.

אז, בני הזוג מגבשים הסכם לשביעות רצונם ואשר יעניק להם וודאות שקשה מאוד לקבל כאשר נכנסים לכותלי בית המשפט.

בנוסף גירושין בהסכמה בליווי של עורך דין גישור גירושין יכולים להיות חסכוניים יותר מבחינה כלכלית ולהסתיים תוך זמן קצר יחסית, בשונה מהליכי גירושין המתנהלים בבתי המשפט, אשר עלולים להימשך חודשים ושנים.

בנוסף, כאשר בני זוג מתגרשים בהסכמה, יהיה להם קל יותר לשמור על קשר טוב כהורים וכך, הם מטיבים כמובן מאוד עם הילדים ומקלים עליהם את ההתמודדות עם הגירושין ופירוק התא המשפחתי.

עם זאת חשוב לציין, כי על מנת לחתום על הסכם גירושין, בני הזוג יידרשו לוויתורים מסוימים על מנת להגיע לעמק השווה.

היכן שאין נכונות הדדית לכך או אין כדאיות לפשרה המוצעת על ידי הצד השני, ניהול ההליך המשפטי בערכאות תהיה הבחירה המתאימה.

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין גירושין, משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888

ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

אז אם אתם מצויים בפני הליך גירושין ואתם רוצים את המומחים לצדכם צרו קשר עוד היום עם עו"ד גירושין, משפחה וירושה אביחי דמארי אשר ילווה אתכם בתהליך עד תוצאה מיטבית והנכונה עבורכם ! 03-5185888 נייד 053-7551900

ליטל ברגר
ליטל ברגר
13:19 20 Mar 22
קיבלנו שירות מעו"ד אביחי דמארי, שירות מצוין, אדיב, מהיר ואישי. לאחר שחיפשנו מס' עורכי דין הגענו אליו וקיבלנו שירות יוצא דופן שהבנו כבר מהשיחה הראשונה. ממליצה מאוד. תודה רבה אביחי!
Rakefet S
Rakefet S
14:57 02 Mar 22
עורך דין נעים, ברור, מקצועי,שהמטרה שלו לעזור ללקוחות כמה שיותר בגירושים, על .מנת שהם שיהיו כמה שיותר פשוטים וקליםהוא נתן אפילו מעבר לזמן המוקצה לפגישה, כדי לענות על כל השאלות עד שהבנתי עד הסוףכיף כזה שרות וככה נעים, במיוחד בנקודות האלה
Tamar Weisz
Tamar Weisz
16:29 25 Jan 22
ייעוץ אמין מקצועי ויסודי, עזר לי מאוד (כבר פעם שניה) תודה!
Adi Ankona
Adi Ankona
11:24 08 Jan 22
עו"ד מקצועי ואנושי, נתן ייעוץ איכותי וטיפל בתיק בצורה מרשימה עם תוצאה מעל למצופה.תודה לך עו"ד דמארי היקר
Bar Ilooz
Bar Ilooz
15:32 30 Dec 21
אין לי מה להגיד חוץ מדברים טוביםמקצועי ממש , יצירתי מבחינת שילוב פתרונות בתחום המשפט, הגוןפתר ופותר לי הרבה בעיותממליצה בחום ותדעו שאתם בידיים טובות איתו
לקריאת כל הביקורות
js_loader

כתיבת תגובה

Call Now Button