תפריט סגור

עורך דין מקרקעין – המדריך המלא לשנת 2023

אביחי דמארי ושות' – משרד עורך דין מקרקעין

עסקה של מכירה או רכישת נכס מקרקעין לרבות ובעיקר דירת מגורים – הינה בדרך כלל “עסקת חייו” של כל משק בית ממוצע, מאחר והיא מהווה צעד כלכלי משמעותי בשווי כספי גבוה, עם השלכות משפטיות מורכבות בנושאי הבטחת זכויות הלקוח וקורלציה לסוגיות בדיני הקניין והמיסוי.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

מדובר בסוגיה שמצד אחד – לוקה חדשות לבקרים בטעויות חמורות בשיקול דעת של לקוחות מוכרים ו/או רוכשים המתפתים לעיתים “לחסוך” בייעוץ וליווי משפטי על ידי עורך דין מקרקעין דווקא בעסקאות כאלו הכרוכות בסיכון של מיליוני שקלים.

מצד שני – מדובר למרבה הצער בסוגיה השכיחה ביותר בתחום הקובלנות המשמעתיות והאתיות המוגשות כנגד עורכי דין דין מקרקעין בגין רשלנות מקצועית – וזאת מאחר ועורכי דין מקרקעין רבים שאינם בעלי ניסיון או מומחיות בתחום זה – גם הם “מתפתים” מצידם מעת לעת לייצג לקוחות “מזדמנים” בתחום סבוך ומורכב זה מתוך אמונה כי מדובר בעשיית רווח “קל” לכאורה, תוך “קיצורי דרך” מדעת או מחוסר ניסיון, שלאחר מכן מסתברים למרבה הצער כהרי גורל עבור לקוחותיהם.

Modern

בפועל ולאמיתו של דבר – עסקת מקרקעין הינה תהליך מורכב וסבוך, מרובה שלבי טיפול ודיווח מול רשויות וגופים שונים וכרוך בלא מעט רגולציות, סיכונים, מהמורות משפטיות והשלכות בלתי הפיכות, ככל שעסקה כזו אינה מבוצעת ומלווה באופן מקצועי ומנוסה.

מכר של נכס מקרקעין מצריך ליווי על ידי עורך דין מקרקעין והיערכות מוקדמת כגון, מחקרי שוק, הערכות שווי ושמאויות, בדיקת זכויות, בדיקות נאותות כלכלית של צד לעסקה, פגמים בבעלויות, חריגות בניה, חריגות מהיתרים הליכים משפטיים וכן צווי הריסה שונים שתלויים ועומדים כנגד נכסים שונים.

בנוסף – נדרש תכנון מס קפדני שנדרש למומחיות ספציפית של עורך הדין לשם מיצוי הטבות המס להם זכאי הלקוח ומאידך לשם בחירת מסלול נכון של ביצוע ועיתוי העסקה בכדי להימנע מחיובי מיסי מקרקעין שונים שלעיתים מגיעים לשיעורי עתק הפוגעים אנושות בכדאיות הכלכלית של העסקה – וזאת בשלב שבו כבר מדובר בתהליך בלתי הפיך לאחר שכבר נחתם הסכם בגין העסקה.

בהמשך, נזקק תהליך העסקה לקיום מו”מ המצריך ידע וניסיון רב, כדי להימנע מהשלכות מקדמיות בלתי הפיכות בנושא זיכרון דברים, מסמכי הבנה וניסוח הסכם מכר שימצה את מיטב ההגנה ורשת הביטחון של כספי הלקוח תוך מיצוי מקסימלי של זכויות ואינטרס הלקוח מבחינה משפטית, מסחרית ומיסוית.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

לבסוף – נודעת חשיבות ממשית ומהותית בניסוח הסכם ש”תפור” על פי מידותיו ונסיבותיו של כל לקוח ולקוח בסיועו של עורך דין מקרקעין. אחת הטעויות הנפוצות שמהוות מקור לבכיה ונזקים בלתי הפיכים בדיעבד – הינה הסברה לפיה ניתן להשתמש בנוסחי “אינטרנט” שונים של הסכמים “גנריים” או “דוגמאות” של שלד נוסח אחיד שניתן למצוא ברשת.

ניסוח הסכם מכר או רכישה – דורש ידע מעמיק עם צרכי הלקוח הספציפי, מטרותיה של העסקה מבחינה פרטית או מסחרית, הכרת אופי הנכס הנרכש החל ממגרש, המשך בנכס מסחרי וכלה בדירות יחידות או פרוייקטים רבי יחידות, לימוד לוח הזמנים ה”פיננסי” הנדרש, מערכת הערבויות ומעגלי הביטחון הכלכלי לרבות מנגנוני הנאמנות שבאים להגן על הלקוח בכל סיטואציה בהתחשב עם קורלציה להבטחת תזרים לתשלומים על חשבון התמורה לצד חיובי רשויות המס הרשויות העירוניות, גורמים בנקאיים ומימוניים וכיוצ”ב, כל זאת לצד בניית מגנון שבא להתמודד עם מקרים של הפרות הסכם עתידיות, תרחישי אי ביצוע וכיוצא באלה.

כפי שאף אדם סביר לא היה “חוסך” בשכירת איש מקצוע מעולה בתחום רפואי ולו אף הזניח ביותר כגון עקירת שן – הרי שבדיוק באותו אופן, כאשר מדובר בעסקה מסחרית משפטית הכרוכה בסיכון הון עתק – מכאן נובעת החשיבות העצומה לשכור את שירותיו המשפטיים של עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה בתחום זה, על-מנת להבטיח ליווי, ייצוג וטיפול תוצאתי מיטבי בעסקה זו ע”י עו”ד מקרקעין מעולה מטעמכם בעסקה.

צוות המשרד של אביחי דמארי ושות’ – בעל מומחיות וניסיון רב שנים של ליווי עסקאות נדל”ן תוך ייצוג חברות בניה, אנשי עסקים, יזמים, קבוצות רכישה ואנשים פרטיים – מוכרי ורוכשי נכסי נדל”ן החל מעסקאות מסחריות רחבות היקף וכלה בייצוג בעסקאות מכר ורכישת בתים ודירות מגורים ברמת הלקוח הפרטי. כל לקוחותינו נהנים משירות מקצועי וקפדני לרוחב תהליך העסקה על כל שלביה והיבטיה  – המשפטיים, המסחריים והכלכליים. גם לכם מגיע לא פחות מכך.  לקבלת ייעוץ ו/או תאום פגישה, צרו קשר עם משרדנו שצוותו המקצועי ישמח לסייע וללוות בחינה ראשונית, כדאיות וביצוע ליווי בפועל של כל עסקה העומדת על הפרק.

  • זקוקים לשירותי עורך דין לענייני מקרקעין? אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

Call Now Button