הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   הליך גירושין בהסכמה

   למרבה הצער, ניסיון העבר מלמד כי זוגות רבים סבורים שהליך גירושין חייב להיות מכוער, רווי יצרים ומאבקי כוחות. אני מאמין, כי הליך הגירושין לא חייב להיות מלווה באופן אוטומטי למריבות, מלחמות ומאבקי כוחות מיותרים.

   ישנה גם דרך אחרת להתגרש (!) בהסכמה (!)

   איך מקיימים הליך של גירושין בהסכמה??

   מלחמות הגירושין מוכרות היטב במחוזותינו. ברובן צד עותר לבית המשפט כנגד בן/בת זוג ולאחר ניהול הליך משפטי ארוך ומייגע ממתין להכרעת בית המשפט או בית הדין הדתי.

   לעומת זאת, הליך גירושין בהסכמה שונה בתכליתו ממלחמות המנוהלות בבית המשפט ובבתי הדין הדתיים כפי שאנו נחשפים במקרים רבים.

   הליך גירושין בהסכמה, ובאופן האידיאלי שלו, נערך בשיתוף פעולה של שני בני הזוג ובאופן מלא. בני הזוג פונים לעורך דין משפחה וגירושין שמגבש יחד עמם את הסכמותיהם ביחס לפירוק התא המשפחתי ויתר הנושאים הכרוכים בכך. לאחר שבני הזוג מגבשים את מלוא הסכמותיהם ביחס לגירושין, נושאי הילדים ופירוק השיתוף ביניהם, לא נותר אלא לגבש הסכמות אלו במסגרת הסכם גירושין ולהגישו לאישור בית המשפט או בית דין דתי לצורך מתן פסק דין להוראותיו.

   להליך גירושין בהסכמה יתרונות רבים ביניהם חיסכון אדיר במשאבים רגשיים ונפשיים, חיסכון עצום בזמן ובעלויות כלכליות רבות. בהליך גירושין בהסכמה ישנה גמישות רבה אשר אינה מאפיינת הליכים משפטיים הן באופן ניהול ההליך והן באשר לתוצאה הרצויה, בעוד שבבית המשפט ניתן פסק דין במחלוקות הצדדים, וככל ופסק הדין אינו לשביעות מי מהצדדים, וככל וקיימת עילה, הדרך לשנותו היא באמצעות הגשת ערעור לערכאה דלמעלה, ואילו בהליך גירושין בהסכמה ישנה וודאות ביחס לאופן הניסוח והנושאים החשובים למי מבני הזוג.

   גירושין בהסכמה יכולים אף להשליך על עתיד בני הזוג. בני זוג אשר פתחו במלחמות משפטיות הסיכוי כי איי פעם ילבנו מחלוקות בדרכי שלום ושיח פחותות. לעומתם, בני זוג אשר ערכו הליך גירושין בהסכמה הסיכוי להתדברות ושיח ביניהם גבוה בהרבה מבני זוג אשר החלו בהליכים משפטיים.

   כאמור, להליך גירושין בהסכמה יתרונות רבים על פני ניהול מאבקי גירושין באמצעות הליכים משפטיים, אשר במרבית המקרים, הסוף די ידוע מראש ובסטיות קלות.

   מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין גירושין

    בשעות הקשות ביותר שלכם, כאשר המסגרת המגוננת והתא המשפחתי מתפרקים אתם זקוקים לא רק לניהול של ההליך המשפטי, אלא גם לאוזן קשבת ותומכת ועזרה שמטרתה קידום ההליך וגמר מיטבי של הסכסוך. עו"ד אביחי...

    עורך דין משפחה

    משפחה היא אחד התאים האנושיים המורכבים והרגישים ביותר. דווקא בשל קרבת הדם והעצמה הרגשית הטבעית המובנית ביסוד התא הזה, עלולים גם סדקים קטנים להתרחב לכלל שבר גדול. אי-יישור הדורים עלול לגרום סכסוכים מרים. על...

    הסכם ממון

    הסכם ממון מהו? הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים. יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום...

    קידום עורכי דין באינטרנט