תפריט סגור

סיפור מהחיים גירושין כרעם ביום בהיר

עורך דין גירושין כרעם ביום בהיר – סיפור מהחיים 

משה (שם בדוי) אב לשני ילדים בגילאים 5.5 שנים ו- 6 שנים בשנות ה- 30 לחייו הגיע למשרדינו לאחר שאשתו רחל (שם בדוי) הודיעה לו "חגיגית" כי היא מבקשת לסיים את קשר הנישואין.

משה אשר קיבל את הבשורה כרעם ביום בהיר לא הבין מה קרה ומהיכן הגיעה בשורת האיוב.

משה ניסה לרכך את אשתו רחל ולשכנע אותה לשקם את יחסיהם.

Modern

רחל סירבה לכך בכל תוקף בטענות רבות ביניהן "אני כבר לא בזוגיות" "נגמרה לי האהבה" "אני כבר במקום אחר" ועוד שלל טענות בעטיין ביקשה לסיים את קשר הנישואין.

לאחר שכנועים רבים וניסיונות לשכנע את אשתו רחל ליתן ניסיון לשיקום קשר הנישואין, הבין משה כי גמלה בליבה של רחל ההחלטה להתגרש, וזו עומדת על סיום קשר הנישואין.

משה אשר נאלץ לקבל את דרישתה של אשתו, ציין בפניה כי אינו חפץ בגירושין אך יחד עם זאת אינו יכול לחייב את רחל להמשיך ולחיות עמו בניגוד לרצונה.

משה פנה לרחל וציין בפניה כי אם החלטתה היא סופית, אז לכל הפחות ששניהם יגיעו להסכם גירושין ראוי ביחס לפירוק התא המשפחתי ובכך להימנע מעימותים משפטיים, הוצאות רבות וקושי נפשי ורגשי הקיים ממילא.

רחל הסכימה להצעתו של משה ושלחה למשה רשימת דרישות מצדה.

או אז נחשף משה לדרישות מוגזמות, מנופחות ומקפחות מצדה של אשתו רחל, ביחס למזונות ילדיהם הקטינים וכן ביחס לחלוקת הרכוש, החובות והזכויות.

משה אשר לא יכול היה להסכים לדרישות, שכן אלו עמדו בניגוד לכל דין ושכל ישר, עשה ככל יכולתו לנסות ולשכנע את רחל לפנות להליך גישור אצל עו"ד משפחה ומגשר במטרה לסיים את קשר הנישואין באופן מכובד וראוי וללא תביעות משפטיות, שכן, מלבד סוגיית מזונות הילדים יתר הנושאים לרבות משמורת הילדים, חלוקת זמני השהייה וחלוקת הרכוש היו מוסכמים על הצדדים.

למרבה הצער ובשל אי הסכמתה של רחל לפנות להליך גישור ואי הסכמתו של משה על גובה דמי המזונות אותם דרשה רחל בסך העולה על 6,000 ₪ לחודש עבור שני הילדים, הגישה רחל תביעות כנגד משה ביחס לגירושי הצדדים, חלוקת הרכוש והזכויות, מזונות הילדים, משמורתם וזמני השהייה של הילדים עם כל אחד מההורים וזאת במטרה להפעיל מכבש לחצים על משה שיסכים לדרישותיה.

משה אשר טרם התאושש מבשורת הגירושין, לא הבין מדוע הגישה רחל את כל התביעות הנ"ל בעת בה מלבד גובה דמי מזונות הילדים, הצדדים הצליחו להגיע להסכמות ביתר הנושאים.

עם קבלת התביעות משה נפגע עד עמקי נשמתו מרחל, ולא הבין איך אשתו ובת זוגו מעת היותם בני 17 שנים הגישה כנגדו תביעות שקריות ומנופחות והכל בשביל בצע כסף.

מפרוץ ההליך המשפטי משה שקע בדיכאון ופשוט הרגיש כי חרב עליו כל עולמו, הן מפגיעתו הרגשית מרחל והן בשל העובדה, כי לאור התביעות נאלץ להוציא סכומי כסף רבים לצורך ייצוגו ואשר לא היו באמתחתו.

לאחר כ- 3 שנים של הליכים משפטיים בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה, משה זכה למשמורת משותפת על ילדיו וחלוקת זמני שהייה שוויוניים. בנוסף, מלוא רכוש וזכויות הצדדים  חולקו בחלקים שווים בין משה לרחל ובהתאם לדין ולא כפי שדרשה רחל.

כמו כן, בית המשפט לענייני משפחה פסק כי משה ישלם לידי רחל עבור מזונות כל אחד מילדיו סך של 500 ₪ בלבד וזאת בעת שתביעתה של רחל למזונות הילדים עמדה על סך של למעלה מ – 6,000 ₪.

עיננו הרואות, כי לעיתים ובשל קושי נפשי או רגשי ו/או במטרה להפעיל לחצים, צד עותר לבית המשפט בתביעות מנופחות ומיותרות כאשר לא היה כל מקום או הצדק להגשת תביעות אלו.

לו משה ורחל היו מסיימים את קשר הנישואין בהדברות ובהסכמה היו חוסכים עשרות אלפי שקלים בגין ייצוג משפטי ועימותים משפטיים ארוכים וחסרי וודאות ושומרים על קשר הורי תקין עד 120.

אם גם אתם נקלעתם למצב כזה אל תהססו ופנו אלינו עוד היום במטרה לנסות ולסיים את קשר הנישואין בהדברות ובהסכמה במטרה לייתר עימותים משפטיים, לחסוך כסף ומשאבים רבים ובעיקר לשמור על הקשר ההורי אשר לרוב נפגע – עם הגשת תביעות משפטיות.

לעורך דין ומגשר אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני הגירושין, משפחה וירושה.

עורך דין ומגשר משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני גירושין, משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות לעורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888

לקביעת פגישה מהירה חייגו ללא התחייבות : 053-7551900 או השאירו פרטים בטופס ונשוב אליכם בהקדם.

Call Now Button