עורך דין הסכם ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל”ג – 1973 למעשה מגדיר את היחסים הרכושיים אשר יחולו על זוגות אשר נישאו לאחר שנת 1974. החוק למעשה מגדיר, בין היתר, את אופן חלוקת הרכוש בין זוגות נשואים – במקרה בו יפקע קשר הנישואים ביניהם. עוד מגדיר החוק, כי זוגות רשאים לערוך ביניהם הסכם ממון אשר יהיה שונה מהוראות החוק אך, זוגות שנישאו אשר לא ערכו הסכם ממון יראו בהם כמי שהסכימו להסדר איזון המשאבים (חלוקת הרכוש) כפי שקבוע בחוק יחסי ממון.

בניגוד לזוגות נשואים – על זוגות ידועים בציבור לא חל הסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק יחסי ממון אלא – “חזקת השיתוף” עם השינויים אשר חלו בפסיקה במרוצת השנים ביחס לאופן החלתה על זוגות ידועים בציבור. רוצה לומר ובעיקר על זוגות ידועים בציבור או זוגות בפרק ב’ כי ישנה חשיבות עליונה בעריכת הסכם ממון אשר יגדיר את הסכמות הצדדים – כך שאלו יידעו כיצד הם נכנסים לקשר הזוגי וכיצד הם יוצאים ממנו במינימום מחלוקות, הליכים משפטיים ועוגמת נפש רבה.

המצב האידיאלי הוא לפנות לעורך דין הסכם ממון כדוגמת עורך דין אביחי דמארי על מנת ליצור וודאות ויציבות בקשר הזוגי מבלי להיות עסוקים בשאלה האם נכס כזה או אחר שלי או של בן זוגי וכיצד יחולק הרכוש במקרה של פקיעת הקשר הזוגי. למרבה הצער, זוגות רבים מקלים ראש בעניין זה ובמקרה של מחלוקת נאלצים הם להוציא עשרות אלפי שקלים על מנת לשמור על זכויותיהם הרכושיות  והממוניות דבר אשר יכלו למנוע באמצעות עריכת הסכם ממון אשר יגדיר את הסכמות הצדדים ביחס לרכושם בטרם נישאו או הפכו ידועים בציבור.

עורך דין הסכם ממון כמו אביחי דמארי מנוסה רבות בניסוח הסכמי ממון וחיים משותפים אשר מטרתם למנוע מחלוקות עתידיות והוצאת כספים מרובים במקרה של מחלוקות ביחס לרכוש. ההתמחות בטיפול משפחתי וזוגי רגיש זה במלוא האמפתיה וההבנה היא שמקנה לו את היכולת לסייע לכם לפתוח בחיי זוגיות רשמיים בצורה המוצלחת ביותר כשאתם בשלב המאוהב והרגשי של הזוגיות זה הזמן הנכון ביותר לטפל בעניינים רשמיים וחשובים אלו.

למה דואג עורך דין הסכם ממון?

  • זכויות פנסיה – זה נכון בעיקר כשאנחנו פותחים בחיי שיתוף וזוגיות רשמיים בגיל מבוגר יותר, כאשר זכויות הפנסיה והדאגה לשנים הרחוקות חייבות להיות ברורות ורשמיות. כל אחד מגיע לזוגיות עם הפנסיה וההון שצבר בחייו ויש לפעמים חלוקת זכויות פנסיה עם בני זוג קודמים, מה שחייב להיות ברור בהסכם כבר כעת.
  • זכויות ברכוש ונכסים – כל נכס שנצבר במהלך החיים המשותפים, או כזה שנצבר ונרכש לפניו חייב להיות במעמד ברור למקרה של פקיעת הקשר הזוגי. חשוב לוודא כי כל אחד מהצדדים יודע ומודע מהן זכויותייו ברכושו או של בן זוגו במהלך החיים המשותפים. ישנם מצבים אשר מוגנים לכאורה כגון מצב בו אדם נכנס לקשר הזוגי כאשר בבעלותו דירה, אך במקרה בו תמורת הדירה שולמה באמצעות משכנתא אשר שולמה במהלך החיים המשותפים למעשה יוצרת ניגוד שכן, מחד אותו אדם הגיע לקשר הזוגי עם דירה בבעלותו ומאידך תשלומי המשכנתא משולמים במהלך החיים המשותפים מה שיכול להוביל להקניית זכויות לבן הזוג השני בדירה או שווה כסף. ולכן, בדיוק למצבים כגון אלו נדרש עורך דין הסכם ממון אשר יוודא כי כל צד ידע היטב מהו רכושו בעת התחלת הקשר הזוגי ומהו רכושו בפקיעת הקשר הזוגי.
  • ירושה ועיזבון  – רבים טועים לחשוב כי הסכם ממון הוא צוואה. אז יובהר, הסכם ממון – הוא לא צוואה (!)  יחד עם זאת, במסגרת הסכם ממון ניתן לציין כי הצדדים ערכו צוואה ובן זוגם נכלל או אינו נכלל בין זוכי צוואתו והדבר יהווה כמעין הצהרת כוונות של הצדדים במקרה של מחלוקת אך לעולם לא יהווה כצוואה של מי מהצדדים. ולכן, בעיקר לזוגות בפרק ב’ ראוי ונכון לערוך במקביל להסכם ממון גם צוואה אשר תפרט את רצוננו ככלות אריכות ימינו ושנותינו.

מידע נוסף על הסכם ממון

 

שאלות ותשובות – הסכמי ממון

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון – מידע נוסף

ביטול הסכם ממון ידועים בציבור

לא לנהל לבד התקשרות אישית – פנו לעורך דין הסכם ממון מיומן ומקצועי

עריכת הסכם ממון דורשת היכרות מעמיקה עם עולם דיני המשפחה והכרוך אליו וכן היכרות עם תרחישים אופציונליים רבים אשר ייתכן ויידרשו הסדרה במקרה של פקיעת קשר זוגי. עורך דין הסכם ממון כגון עורך דין אביחי דמארי ערך הסכמי ממון רבים לזוגות ידועים בציבור, נשואים וכן זוגות לשעבר. במסגרת זו נחשף עו”ד אביחי דמארי לתרחישים רבים ורצונות מיוחדים של לקוחות ובהתאם לכך ערך מנגנונים אשר יתאימו לדרישות הזוגות ואשר יהיו אופרטיביות במקרה של הפעלת ההסכם.

זקוקים לעורך דין הבקיא בהסכמי ממון?

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

עורך דין הסכם ממון שטרית דמארי ושות'

למעלה

מעוניין בייעוץ מקצועי? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ