עורך דין לענייני ירושה

סיפורים רבים שמתפרסמים מדי פעם בתקשורת ובעיתונות הכתובה מבהירים לנו פעם אחר פעם מדוע כדאי ומומלץ לערוך צוואה אשר בה נפרט את רצוננו האחרון ואת שיעשה בעיזבוננו לאחר אריכות ימנו ושנותינו.

עורך דין לענייני ירושה יסייע לכם בעריכת צוואה חוקית ואופרטיבית שתהא תקינה וקבילה בהתאם לרצונכם האחרון תוך שמירה על זוכי הצוואה ויורשיי עיזבונכם. הבטחת הזכויות של יקיריכם וחלוקת עיזבון נכונה שלא תיתקל  בהתנגדויות של יורשים אחרים הינה אינטרס של זוכי הצוואה בכלל ושל המצווה בפרט וזאת, כדי להימנע ממלחמות בין היורשים אשר לרוב הם בני המשפחה וכדי להבטיח את החלוקה בהתאם לרצונכם האחרון.

למה חשוב להסתייע בשירותי עורך דין לענייני ירושה?

  • עריכת צוואה חוקית בלבד – רבים חושבים שעריכת צוואה היא קלה מאוד ורשם הירושה או טריבונאלים משפטיים יקבלו כל מסמך חתום וכתוב על ידי המנוח. ואולם, כאשר מגישים בקשה לצו קיום צוואה וליישום הצוואה  מגלים שיש מתנגדים לקיומה אז נבחנת כשרותה וחוקיותה של הצוואה. כדי להימנע ממצב בו הצוואה נפסלת בשל אי עמידה בהוראות החוק יש לפנות לעורך דין העוסק בירושה על מנת שיערוך עבורכם את הצוואה בהתאם לרצונכם ואף יוודא כי ניתן להוציא את הוראות הצוואה אל הפועל ככל אריכות ימיכם ושנותיכם.
  • ייעוץ בניסוח הצוואה – גם מי שעורך צוואה אצל עורך דין לענייני ירושה, זקוק לייעוץ כיצד לנסח את הצוואה במחשבה שכן זהו המסמך האחרון של המצווה אשר מפרט את רצונו בפני יקיריו. לעורך דין ירושה הניסיון וההתמחות לבאר ולפשט בפני המצווה אודות זכויותיו וכן אף ליתן רעיונות לחלוקת העיזבון בין זוכי הצוואה במינימום מחלוקות וברגישות רבה.
  • הוצאת צו ירושה – כאשר מנוח לא הותיר אחריו צוואה בה מפרט את שיעשה בעיזבונו, יורשי המנוח יהיו היורשים עפ”י הדין היינו עפ”י חוק הירושה. במקרה שאין צוואה הרי שיש להגיש בקשה לצו ירושה באמצעות עורך דין ירושה אשר בקיא בחוקי הירושה של מדינת ישראל ובסדר היורשים עפ”י דין. מיותר לציין, כי הגשת בקשה לצו ירושה באופן שאינו מקצועי או ללא הבנה תגרור אחריה סרבול הליכים, בזבוז זמן יקר והתנהלות מסורבלת אל מול רשם הירושות או טריבונלים שיפוטיים. ולכן נכון יהיה ואף מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בירושה אשר מטבע הדברים בקיא בנבכי ההליך ומכיר את הדין והזכויות היטב. לבקשה לצו ירושה יש לצרף מסמכים מתאימים ואף נדרשים ע”י הרשויות וללא הגשתם לא יינתן צו ירושה דבר אשר עלול “לתקוע” הליכים אשר לשמם נדרש צו ירושה כדוגמת מכירת דירה אשר נתקבלה בירושה.
  • הוצאת צו קיום צוואה – כאשר המנוח הותיר אחריו צוואה יש לוודא שהיא ערוכה כדין ולהגיש בקשה לצו קיום צוואה בצירוף הצוואה המקורית ומסמכים נוספים בהתאם לנסיבות. בקשה זו תוגש לרשם לענייני ירושה או לבית הדין הרבני.

רק עורך דין לענייני ירושה יסייע לכם לקבוע את אשר ייעשה בעיזבונכם.

גם אם אין לנו רכוש והון רב אנחנו עדיין צריכים להביע את רצוננו במפורש כדי למנוע אי הבנות ומלחמות ירושה מרות בין צאצאינו. כאשר כבר התחלתם לחשוב על עריכת צוואה אל תהססו ואל תחסכו – פנו לעורך דין המתמחה בענייני ירושה אשר יסייע לכם למנוע מחלוקות עתידיות בין יורשיכם.

זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה? 

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל: 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

למידע אודות סוגי צוואות לחץ כאן! 

לחזרה לדף הבית לחץ כאן!

עורך דין לענייני ירושה שטרית דמארי ושות'

למעלה

מעוניין בייעוץ מקצועי? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ