הסכם ממון לאחר נישואין

רבים סבורים כי הסכם ממון ניתן לערוך ולחתום אך ורק טרם הנישואין. יצוין, כי סברה זו אינה נכונה וכי בשנים האחרונות חלה מגמה משמעותית של זוגות אשר עורכים הסכם ממון לאחר הנישואין.

נסביר: המשטר הרכושי החל על זוגות שנישאו לאחר 1974, הוא המשטר הרכושי הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל”ג-1973.

החוק קובע, בין היתר, כי זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון, רואים אותם כמי שהסכימו להסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק יחסי ממון.

זוגות נשואים רבים לא מודעים לעובדה, כי ניתן לערוך הסכם ממון אף לאחר הנישואין ובלבד, כי הדבר יהיה בהסכמת שני בני הזוג וייאושר בפני טריבונל שיפוטי.

בניגוד להסכם ממון שנחתם לפני הנישואין ואשר ניתן לאשרו גם בפני נוטריון, הסכם ממון שנחתם לאחר הנישואין מחויב אישור של טריבונל שיפוטי בלבד – בית המשפט לענייני משפחה או בית דין דתי.

הסכם ממון למעשה מסדיר בין בני הזוג את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של גירושין ו/או במקרים אחרים אותם רשאים בני הזוג לקבוע בהסכם הממון. הסדרה זו מטרתה למנוע מבני הזוג לפתוח במאבק משפטי, היה ויחליטו בני הזוג על פירוד וסיום קשר הנישואין.

מומלץ ואף רצוי ביותר, כי הסכם ממון ייערך ע”י עורך דין גירושין בעל ניסיון. כשם שהיינו פונים לאורתופד במקרה של שבירת יד, ולא לרופא עיניים, כך עלינו לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה על מנת שיערוך עבורנו את הסכם הממון באופן מקיף, ברור ונהיר.

עריכת הסכם ממון בכלל ולאחר הנישואין בפרט, הוא נושא רגיש ומורכב לכל הזוגות ולכן יש לנהוג באורח רוח, סבלנות ובשקילות דעת. במקרים רבים זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון עסוקים במריבות וויכוחים ביחס לרכושם, ועריכת הסכם ממון לאחר הנישואין יכולה להוביל לשקט בין בני הזוג והרגעת הרוחות אז יתמקדו בני הזוג בקשר הנישואין ולא ברכוש.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

למעלה

מעוניין בייעוץ מקצועי? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ