הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   הסכם ממון לאחר נישואין

   רבים סבורים כי הסכם ממון ניתן לערוך ולחתום אך ורק טרם הנישואין. יצוין, כי סברה זו אינה נכונה וכי בשנים האחרונות חלה מגמה משמעותית של זוגות אשר עורכים הסכם ממון לאחר הנישואין.

   נסביר: המשטר הרכושי החל על זוגות שנישאו לאחר 1974, הוא המשטר הרכושי הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973.

   החוק קובע, בין היתר, כי זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון, רואים אותם כמי שהסכימו להסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק יחסי ממון.

   זוגות נשואים רבים לא מודעים לעובדה, כי ניתן לערוך הסכם ממון אף לאחר הנישואין ובלבד, כי הדבר יהיה בהסכמת שני בני הזוג וייאושר בפני טריבונל שיפוטי.

   בניגוד להסכם ממון שנחתם לפני הנישואין ואשר ניתן לאשרו גם בפני נוטריון, הסכם ממון שנחתם לאחר הנישואין מחויב אישור של טריבונל שיפוטי בלבד – בית המשפט לענייני משפחה או בית דין דתי.

   הסכם ממון למעשה מסדיר בין בני הזוג את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של גירושין ו/או במקרים אחרים אותם רשאים בני הזוג לקבוע בהסכם הממון. הסדרה זו מטרתה למנוע מבני הזוג לפתוח במאבק משפטי, היה ויחליטו בני הזוג על פירוד וסיום קשר הנישואין.

   מומלץ ואף רצוי ביותר, כי הסכם ממון ייערך ע"י עורך דין גירושין בעל ניסיון. כשם שהיינו פונים לאורתופד במקרה של שבירת יד, ולא לרופא עיניים, כך עלינו לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה על מנת שיערוך עבורנו את הסכם הממון באופן מקיף, ברור ונהיר.

   עריכת הסכם ממון בכלל ולאחר הנישואין בפרט, הוא נושא רגיש ומורכב לכל הזוגות ולכן יש לנהוג באורח רוח, סבלנות ובשקילות דעת. במקרים רבים זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון עסוקים במריבות וויכוחים ביחס לרכושם, ועריכת הסכם ממון לאחר הנישואין יכולה להוביל לשקט בין בני הזוג והרגעת הרוחות אז יתמקדו בני הזוג בקשר הנישואין ולא ברכוש.

    

   מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין הסכם ממון

    הסכם ממון מהו?

    הסכם ממון הוא הסכם בכתב, אשר במסגרתו מסדירים בני זוג נשואים או ידועים בציבור את הסכמותיהם ביחס לרכוש שצברו או שייצברו במהלך חייהם המשותפים.

    יש לציין, כי בני זוג רשאים לחתום על הסכם ממון הן בטרם נישואי בני הזוג ואף לאחר נישואי בני הזוג.

    בהסכם ממון  ניתן להסכים ולהגדיר מראש על דרך חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פירוד, כמו גם כיצד יתנהלו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים לגבי הרכוש והזכויות שצברו בטרם נישאו ואף לגבי רכוש אשר צברו במהלך הנישואים או החיים המשותפים.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל”ג -1973, הוא למעשה החוק אשר מגדיר את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג בעת פקיעת נישואיהם אך מאפשר לבני זוג הנישאים להסכים על דרך שונה לחלוקת הרכוש ביניהם ובלבד כי ערכו הסכם ממון אשר אושר כדין.

    חשוב לדעת, כי חוק יחסי ממון בין בני זוג אינו חל על זוגות ידועים בציבור אלא על זוגות נשואים בלבד. ולכן, במקרה של אישור הסכם ממון בין בני זוג ידועים בציבור יש לאשר את ההסכם מכח חוק בתי המשפט לענייני משפחה ולא מכח חוק יחסי ממון בין בני זוג.

    לעריכת הסכם ממון יתרונות רבים ביניהם וודאות, שקט נפשי ומעין תעודת ביטוח.

    חשוב להבהיר, כי אין נוסח קבוע של הסכם ממון, וכי כל הסכם נערך בהתאם לנסיבותיהם האישיות של בני הזוג ובהתאם לזכויות או הרכוש שצברו.

    הסכם ממון ידועים בציבור

    בניגוד לזוגות נישואים אשר נישאו לאחר שנת 1974 ועליהם חל חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, על זוגות שאינם נשואים חלה "הלכת השיתוף". הסכם ממון המוכר גם כהסכם חיים משותפים או הסכם זוגיות,...

    הסכם ממון - מידע נוסף

    הסכם ממון הינו הסכם שנועד לאפשר לבני זוג להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש במקרה בו החליטו על פירוד. על בני זוג שנישאו לאחר יום 01.01.1974, ובמידה ולא חתמו על הסכם ממון ביניהם,...

    קידום עורכי דין באינטרנט