תפריט סגור

הסכם ממון לאחר נישואין

רבים סבורים כי הסכם ממון ניתן לערוך ולחתום אך ורק טרם הנישואין.

יצוין, כי סברה זו אינה נכונה וכי בשנים האחרונות חלה מגמה משמעותית של זוגות אשר עורכים הסכם ממון לאחר הנישואין.

נסביר: המשטר הרכושי החל על זוגות שנישאו לאחר 1974, הוא המשטר הרכושי הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973.

החוק קובע, בין היתר, כי זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון, רואים אותם כמי שהסכימו להסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק יחסי ממון.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

Modern

זוגות נשואים רבים לא מודעים לעובדה, כי ניתן לפנות לעורך דין הסכם ממון אף לאחר הנישואין ובלבד, כי הדבר יהיה בהסכמת שני בני הזוג וייאושר בפני טריבונל שיפוטי ע"י עורך דין משפחה הבקיא בעריכת הסכמי ממון.

 

בניגוד להסכם ממון שנחתם לפני הנישואין ואשר ניתן לאשרו גם בפני נוטריון, הסכם ממון שנחתם לאחר הנישואין מחויב אישור של טריבונל שיפוטי בלבד, כלומר, עורך דין משפחה ייפנה בשמכם לבית המשפט לענייני משפחה או לבית דין דתי בבקשה לאישור הסכם ממון. 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

עורך דין הסכם ממון למעשה מסדיר בין בני הזוג את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של גירושין או במקרים אחרים אותם רשאים בני הזוג לקבוע בהסכם הממון.

 

הסדרה זו המבוצעת על ידי עורך דין הסכם ממון מטרתה למנוע מבני הזוג לפתוח במאבק משפטי, היה ויחליטו בני הזוג על פירוד וסיום קשר הנישואין.

 

מומלץ ואף רצוי ביותר, כי הסכם ממון ייערך ע"י עורך דין הסכם ממון בעל ניסיון בניסוח הסכמי ממון.

 

כשם שהיינו פונים לאורתופד במקרה של שבירת יד, ולא לרופא עיניים, כך עלינו לפנות לעורך דין הסכם ממון המתמחה בדיני משפחה על מנת שיערוך עבורנו את הסכם הממון באופן מקיף, ברור ונהיר.

 

עריכת הסכם ממון בכלל ולאחר הנישואין בפרט, הוא נושא רגיש ומורכב לכל הזוגות ולכן יש לנהוג באורח רוח, סבלנות ובשקילות דעת.

 

במקרים רבים זוגות אשר נישאו ולא ערכו הסכם ממון עסוקים במריבות וויכוחים ביחס לרכושם, ופניה לעורך דין הסכם ממון לאחר הנישואין יכולה להוביל לשקט בין בני הזוג והרגעת הרוחות אז יתמקדו בני הזוג בקשר הנישואין ולא ברכוש.

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו בעריכת הסכמי ממון.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888 ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

Call Now Button