הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   הסכם ממון – מידע נוסף

   הסכם ממון הינו הסכם שנועד לאפשר לבני זוג להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש במקרה בו החליטו על פירוד. על בני זוג שנישאו לאחר יום 01.01.1974, ובמידה ולא חתמו על הסכם ממון ביניהם, יחול חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג, אשר למעשה יכתיב את דרך החלוקה ביניהם,של הרכוש שצברו במהלך חייהם המשותפים למעט מתנות, ירושות ועוד.

   כך, הלכה למעשה, בני זוג אשר ערכו הסכם ממון ביניהם טרם נישאו, חוסכים כל התדיינות מיותרת בערכאות שיפוטיות, באשר לחלוקת הרכוש המשותף אשר צברו במהלך נישואיהם, תוך שמירה על רכוש שצברו טרם נישאו.

   ישנם מקרים רבים, בהם רצוי ואף יהיה זה נכון, לערוך הסכם ממון וזאת, על מנת למנוע חיכוכים ועימותים אשר יכולים לרחף כעננה שחורה מעל בני הזוג ובכך, למנוע מהם להיות שקופים ונינוחים בהשקעתם בחיי הזוגיות.

   לדוגמא: במצב בו, מי מבני הזוג רכש דירה טרם נישואיו ראוי ונכון, כי במקרה של פירוד חו"ח תישאר הדירה אשר רכש ממיטב כספו בבעלותו ולא תחולק במסגרת איזון המשאבים עם בן הזוג האחר.

   אמנם, מי שנישא לאחר 01.01.1974, חל עליו חוק יחסי ממון בין בני זוג, שלמעשה מותיר את הדירה בצד של מי שהיה בעליה ערב הנישואין, ואולם, ישנם מקרים רבים בהם התקבל הרושם על ידי הצד האחר כאילו הצד שבבעלותו הדירה התכוון לתת לו חלק מסוים מהדירה ו/או יטען, כי הוא השקיע כספים רבים בדירה ולכן זכאי לקבל את חלקו בדירה.

   כמו גם, בני זוג שמתכוונים להינשא פעם שנייה ומעוניינים להבטיח שהרכוש שצברו טרם נישואיהם השניים יישאר בבעלותם וזאת במיוחד שכבר עברו הליך גירושין בעבר והם אינם מעוניינים לעבור הליך דומה שוב.

   זאת ועוד, ישנם מצבים בהם לבני זוג אשר נישאים בשנית ישנם ילדים מנישואים קודמים אשר נכנסים למשוואה, כלומר, הילדים יחששו שמה בן ו/או בת זוגו של מי מהוריהם יהפוך "שותף" לרכושם של הוריהם וביום פירוד חו"ח ייאלצו הוריהם לאבד חלק מרכושם וכפועל יוצא גם הילדים.

   בדיוק למצבים כפי שתוארו לעיל נועד הסכם הממון, באם ייערך וייחתם הסכם ממון בין בני הזוג העתידים להינשא דרך הפירוד תהא מוכתבת וידועה מראש ואף,באם החליט מי מהצדדים לתבוע על אף קיומו של ההסכם תהא זו עבורו דרך לא פשוטה.

   עריכה, אישור וחתימה על הסכם ממון

   דרך אישור הסכם הממון תלויה במועד עריכתו וחתימתו, ובמה הדברים אמורים:

   באם בני הזוג ערכו את הסכם הממון טרם נישאו אזי, ניתן לאשר את הסכם הממון בפני נוטריון, רשם הנישואין, בית המשפט למשפחה ובית הדין הרבני.

   במקרה בו בני הזוג החליטו לערוך הסכם ממון לאחר נישואיהם, ניתן יהיה לאשר את הסכם הממון אך ורק דרך בית המשפט למשפחה ו/או בית הדין הרבני.

   יובהר ויודגש, כי ישנה חשיבות גבוה לאין לתאר בכך שהסכם הממון ייערך ע"י עו"ד אשר עיסוקו בדיני משפחה וזאת, לאור הפסיקה המתעדכנת חדשות לבקרים, ישנם מצבים שלמרות שנערך ונחתם הסכם ממון כדין ערכו יהיה נמוך וזאת, כפועל יוצא מעריכת ההסכם לא ע"י בר סמכה.

   זקוקים לשירותי עורך דין אשר יערוך עבורכם הסכם ממון?

   אל תהססו צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   קבל הסכם ממון דוגמא >

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    בעמוד זה, תוכלו לקרוא מגוון מאמרים ופסקי דין במגוון תחומים בהם עוסק צוות משרדינו.

    הנכם מוזמנים לקרוא, להתעדכן ולהתרשם.

    למען הסר כל ספק יובהר, כי אין להסתמך על מידע זה כתחליף לייעוץ משפטי וכל מצב משפטי הינו תלוי נסיבות ויש לקבל ייעוץ מקצועי וקונקרטי מעו”ד העוסק בתחום אשר ייבחן את המצב המשפטי כדבעי. יובהר, כי היה וגולש/ים ייבחר/ו לעשות שימוש במידע זה – לא תהא בשום אופן אחריות ו/או חבות מכל מין וסוג שהוא לאתר ו/או מי מבעליו.

    עילות גירושין

    עילות גירושין מהן ומה מקורן? כקבוע בחוק, לבית הדין הרבני קיימת סמכות ייחודית בכל הקשור לנישואין וגירושין בין בני זוג יהודים. כך, על מנת שגבר ו/או אישה אשר מעוניינים בגט יזכו לו, עליהם להוכיח...

    חשיבות עריכת צוואה

    אנשים רבים סבורים כי חשיבות עריכת צוואה אינה רבה. אך האמת היא כי בשעה שאין אתם עורכים את צוואתכם, הרי שבסופו של יום, בשעה שאדם נפטר ולא הותיר אחריו צוואה מפורטת ומדויקת...

    קידום עורכי דין באינטרנט