תפריט סגור

מזונות זמניים או קבועים ודרכי הגבייה העומדים בפני הזוכה

עם או לאחר הליך הגירושין זכאית האישה או הילדים של בני הזוג לתשלום דמי מזונות מהבעל או האב.

לאחר שנקבעו מזונות זמניים או קבועים ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני והבעל או האב אינם עומדים בתשלומי המזונות, הן עקב אי יכולת כלכלית והן מרצון, קמה למעשה לאישה בשמה או בשם הילדים זכות לגביית המזונות דרך אמצעי אכיפה.

כך, האישה תהא זכאית לפנות למערכת ההוצאה לפועל שכל תפקידה הוא לאכוף פסקי דין והחלטות אשר נתנו ע"י בית המשפט לענייני משפחה או ע"י בית הדין הרבני בעניין זה.

דרך לשכת ההוצאה לפועל ניתן לבצע הליכי גבייה תוך שימוש בהטלת סנקציות חריפות על החייב במזונות לרבות ולא למעט עיקולים, פקודות מאסר, עיכוב יציאה מהארץ ועוד מגבלות כאלה ואחרות.

כמו כן, ניתן לפנות עם פסק הדין או ההחלטה שניתנה ע"י אחת מהערכאות שצוינו לעיל למוסד לביטוח לאומי אשר יעביר לאישה את דמי המזונות אך, לא בהתאם לקבוע בפסק הדין אלא, לפי המדרגות שקבועות בחוק ובתקנות הביטוח הלאומי.

יובהר, כי זוכה שפונה לקבל את דמי המזונות דרך המוסד לביטוח לאומי, והמדרגות הקבועות בחוק אינן בגובה סכום דמי המזונות שנקבעו בפסק הדין, תהא זכאית לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לגביית יתרת הסכום עד לגבוה דמי המזונות שנקבעו בפסק הדין היינו ההפרש.

כמו כן, עת בה הזוכה מקבלת את דמי המזונות דרך המוסד לביטוח לאומי קמה לזכות החייב אפשרות לבקשה לחקירת יכולת אשר יכולה לשנות את תשלומו החודשי של החייב ללשכת ההוצאה לפועל.

יובהר, כי עת בה הזוכה גובה את סכום דמי המזונות דרך לשכת ההוצאה לפועל, לא קמה לחייב זכות זו והוא חייב לשלם את כל הסכום הקבוע בפסק הדין או בהחלטה.

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב בייצוג צדדים בהליכי גביית מזונות והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה הנכם מוזמנים להשאיר פניה באתר או לפנות לעורך דין אביחי דמארי בטל 03-5185888 ולמענה מהיר בטל: 053-7551900

זקוקים לשירותי עורך דין לענייני משפחה לחץ כאן!

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל: 03-5185888

ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

הכר את צוות המשרד לחץ כאן!

צריכים מענה דחוף ? חייגו ללא התחייבות – 053-7551900

למידע נוסף לחץ כאן!

כתיבת תגובה

Call Now Button