הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   סוגי צוואות

   חוק הירושה מונה מספר דרכים בהן יכולה להיערך צוואה:

   צוואה בכתב יד:

   הכוונה לצוואה הנכתבת כולה ע"י המצווה בכתב ידו. התנאים לקבילותה של הצוואה הינם רישום התאריך על גבי הצוואה, עריכת הצוואה ע"י המצווה עצמו וחתימתו בסוף הצוואה.

   צוואה בעדים:

   הכוונה היא לצוואה בכתב אשר לא קיימת חובה שתכתב ע"י המצווה עצמו. התנאים לקבילותה של הצוואה הינם ציון תאריך, חתימה בכתב ידו של המצווה בפני שני עדים לאחר שהצהיר בפניהם שזו צוואתו. על העדים לאשר באותו מעמד בחתימת ידם על פני הצוואה שהמצווה הצהיר וחתם כאמור.

   צוואה בפני רשות:

   הכוונה לצוואה הנעשית ע"י המצווה בכתב ו/או בע"פ. אם בחר המצווה לערוך את הצוואה בע"פ הרי שעליו לומר את צוואתו בפני שופט ו/או רשם בית המשפט ו/או הרשם לענייני משפחה ו/או בפני חבר של בית דין דתי ו/או נוטריון. ואולם אם בחר המצווה לערוך את הצוואה בכתב אזי, עליו להגיש את דברי צוואתו בכתב ע"י המצווה עצמו לידי מי מברי סמכה המפורטים לעיל. לעניין צוואה בע"פ, דברי הצוואה כפי שנרשמו ע"י מי מברי הסמכה המפורטים לעיל ייקראו ע"י בר הסמכה בפני המצווה ו/או שייקראו ע"י המצווה עצמו. לאחר מיכן, יצהיר המצווה שזו צוואתו והבר סמכה יאשר על פני הצוואה שהיא נקראה והמצווה הצהיר כאמור. צוואה שנעשתה בפני רשות ניתן להפקידה בידי הרשם לענייני ירושה.

   צוואת שכיב מרע:

   הכוונה היא לצוואה הנעשית על ערש דווי, כלומר ע"י אדם הגוסס ו/או המאמין כי הוא גוסס. התנאים ליצירת צוואה מסוג זה, מקלים יחסית ומאפשרים ליצור את הצוואה מחייבת. יוער ויודגש, כי צוואה זו בטלה כעבור חודש ימים מיום אמירתה ולאחר שחלפו הנסיבות אשר הצדיקו את עשייתה וזאת בתנאי שהמצווה עדיין בחיים.

   צוואה הדדית:

   צוואה הדדית הינה צוואה משותפת של שני מצווים שהם בני זוג הנערכת תוך הסתמכות על צוואת בן הזוג האחר. הצוואה יכול שתיערך בין במסמך אחד ובין בשני מסמכים שנערכו באותה העת. ככלל, המדובר הינו במצב דברים בו בן הזוג מוריש, עם פטירתו, את רכושו לבן זוגו, כאשר הוראה מקבילה קיימת גם בצוואתו של בן הזוג.

   זקוקים לשירותי עורך דין משפחה?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל' 03-5185888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. 

   לעריכת צוואה לחץ כאן!

   חזרה לדף הבית לחץ כאן!

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    בעמוד זה, תוכלו לקרוא מגוון מאמרים ופסקי דין במגוון תחומים בהם עוסק צוות משרדינו.

    הנכם מוזמנים לקרוא, להתעדכן ולהתרשם.

    למען הסר כל ספק יובהר, כי אין להסתמך על מידע זה כתחליף לייעוץ משפטי וכל מצב משפטי הינו תלוי נסיבות ויש לקבל ייעוץ מקצועי וקונקרטי מעו”ד העוסק בתחום אשר ייבחן את המצב המשפטי כדבעי. יובהר, כי היה וגולש/ים ייבחר/ו לעשות שימוש במידע זה – לא תהא בשום אופן אחריות ו/או חבות מכל מין וסוג שהוא לאתר ו/או מי מבעליו.

    הסכם ממון - מידע נוסף

    הסכם ממון הינו הסכם שנועד לאפשר לבני זוג להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש במקרה בו החליטו על פירוד. על בני זוג שנישאו לאחר יום 01.01.1974, ובמידה ולא חתמו על הסכם ממון ביניהם,...

    קידום עורכי דין באינטרנט