תפריט סגור

סיפור מהחיים ביחס לרכישת דירה

רונית (שם בדוי) אם חד הורית כבת 30 המגדלת לבדה את בנה בן ה- 10 ייחלה לרגע בו תוכל לרכוש לה ולבנה דירת מגורים, בעיר מגוריה, תל אביב.

במשך מספר שנים חסכה רונית פרוטה על פרוטה במטרה להגיע להון הראשוני הנדרש לרכישת הדירה כאשר את היתרה התכוונה לשלם באמצעות הלוואה מובטחת משכנתא.

יומיים לפני מועד קבלת החזקה בדירה הגיעה רונית לדירה אותה רכשה במטרה לוודא כי מערכות הדירה ומתקניה תקינים ופועלים בהתאם להתחייבויות המוכרים.

או אז נדהמה רונית לגלות, כי קיימות נזילות רבות במערכת המים של הדירה ואשר גרמו לנזקים חמורים בדירה ואף נזקים לדירה התחתונה.

רונית מיד פנתה למוכרי הדירה בבקשה כי אלו יתקנו את הליקויים לאלתר שכן מועד קבלת החזקה בדירה עתיד להיות בתוך יומיים.

המוכרים הבטיחו לרונית כי אין לה ממה לחשוש וכי אלו הזמינו את חברת הביטוח לצורך תיקון הליקויים בדירה.

מאחר ורונית חששה להפר את התחייבויותיה כלפי המוכרים, העבירה רונית את מלוא יתרת התמורה לידי המוכרים בתקווה, כי בתוך יומיים עת שתקבל את החזקה בדירה – כל הליקויים בדירה יתוקנו בהתאם להבטחותיהם של המוכרים.

למרבה הצער הבטחות המוכרים לא קוימו, רונית שילמה את מלוא התמורה ונותרה עם דירה שמערכותיה לקויות ונוזלת וזאת בניגוד להתחייבות המוכרים עפ"י הסכם הרכישה ועפ"י הבטחותיהם כי חברת הביטוח תתקן את הליקויים.

נסערת ובוכייה פנתה רונית למשרדנו ולאחר הגשת תביעה לבית המשפט המוסמך בגין הפרות הסכם המכר מצד המוכרים, זכתה רונית בהשבת מלוא הסכום בגין תיקון הליקויים וסכום חלקי מהפיצוי המוסכם.

מהמקרה המתואר ניתן ללמוד כי לו רונית הייתה מלווה על ידי עורך דין מקרקעין מקצועי ומיומן סביר להניח, כי נושאים מסוג זה היו מעוגנים במסגרת הסכם הרכישה, מצב אשר היה מונע מרונית לשלם את מלוא התמורה בטרם קיבלה את הדירה כאשר כל מערכותיה תקינות ופועלות ומבלי שנדרשה להגיש תביעה למצוי זכויותיה.

אם בכוונתכם למכור או לרכוש דירה, אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ותזכו לשירות אישי וצמוד לכל אורך התהליך עד קבלת המפתח המיוחל.

Call Now Button