תפריט סגור

עילות גירושין

עילות גירושין מהן ומה מקורן?

עילות גירושין, כקבוע בחוק לבית הדין הרבני קיימת סמכות ייחודית בכל הקשור לנישואין וגירושין בין בני זוג יהודים.

כך, על מנת שגבר ו/או אישה אשר מעוניינים בגט יזכו לו, עליהם להוכיח כי קיימות עילות לגירושין עפ"י ההלכה היהודית.

ובמה הדברים אמורים:

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

בטרם ניכנס לתוכן העילות יובהר כבר עתה, כי טענות כגון "לא אוהב יותר" ו/או "לא מתאימים" ו/או כל טענה אשר אינה עומדת בכנה אחד עם העילות עפ"י ההלכה היהודית אינן מקיימות זכות לגט ו/או עילה לחיוב הצד השני בקבלת הגט ו/או נתינתו.

מהן עילות גירושין המקימות לאישה זכות לחיוב הגבר במתן גט:

  • במידה והתגלה כי לגבר מומים אשר מונעים ממנו לקיים חיי אישות עם האישה וזאת בזמן בו האישה לא ידעה על מומים אלו טרם נישואיה לגבר.
  • באם הגבר סובל מבעיית זקפה וכפועל יוצא אינו מקיים יחסי אישות עם האישה תהא זו עילה מספקת לחיוב בגט גם במקרה בו לאישה ישנם ילדים מנישואין קודמים ו/או גבר אחר.
  • כמו כן, על הגבר לקיים יחסי אישות עם האישה בתדירות מסוימת, ובאם הגבר אינו עושה כן, ו/או מסרב לקיים יחסי אישות עם אישה יקרא הגבר "כמורד" והאישה תהא זכאית לגט פיטורין.
  • במקרה בו הגבר עקר, מתקיימת עילה לפיה זכאית האישה לחיוב בגט ואולם, באם לאישה ישנם ילדים מנישואים קודמים ו/או מגבר אחר, עילה זו לבדה אינה מקיימת חבות בגט.
  • באם הגבר חו"ח מכה ו/או מתעלל נפשית ו/או מקלל ו/או בוגד באישה, תהא האישה זכאית להשתמש בהתנהגותו זו של הגבר כעילה לחיוב הגבק במתן הגט.

יובהר, כי אלו הן רק חלק מהעילות, אשר באם תוכיח האישה התקיימותן, תהא האישה זכאית לחיוב הגבר במתן גט.

מהן עילות גירושין המקימות זכות לגבר לחיוב האישה בקבלת הגט:

  • לדוגמא: באם לאישה נתגלה פגם כלשהו באיבר מינה ו/או נתגלתה מחלת נפש ו/או האישה נגלתה כעקרה ו/או נתגלה לאישה מומים. עילות אלו יקבלו תוקף רק אם הגבר לא ידע עליהן טרם נישואיו לאישה.
  • באם האישה גורמת לגבר לנהוג בניגוד לדת, לדוגמא: האישה מזינה את הגבר ללא קיום מצוות כשרות ו/או קיום יחסי מין בתקופת נידה.
  • באם יוכיח הגבר, כי האישה זנתה ו/או נוהגה בפריצות ו/או מעליבה ומקללת את הגבר וזאת, במספר מקרים ולא אירוע יחיד יוכל הגבר לטעון לגט מכח עליה זו בלבד.
  • באם יוכיח הגבר, כי האישה זנתה וקיימה יחסים עם גבר אחר עת בה היא נשואה, אזי, אסורה האישה הן על בעלה והן על הגבר עמו זנתה. ראוי לציין, כי במקרה זה, האישה מפסידה באופן אוטומטי את כתובתה ו/או תוספת כתובתה כמו גם את זכותה למזונות.

גם כאן, מדובר רק בחלק מן עילות גירושין אשר באם יוכיח הגבר התקיימותן, יהא זכאי לחיוב האישה בקבלת הגט.

5/5
עו"ד אביחי דמארי
עו"ד לענייני משפחה ונוטריון

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב בייצוג צדדים בהליכי גירושין והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה הנכם מוזמנים להשאיר פניה באתר או לפנות לעורך דין אביחי דמארי בטל 03-5185888 ולמענה מהיר בטל: 053-7551900

זקוקים לשירותי עורך דין לענייני משפחה? לחץ כאן!

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל: 03-5185888

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צריכים מענה דחוף ? חייגו ללא התחייבות – 053-7551900

למידע נוסף לחץ כאן!

תיק גירושין >

כתיבת תגובה

Call Now Button