תפריט סגור

צוואתה הקודמת של רינה סיפור מהחיים

רינה (שם בדוי) קשישה אלמנה ולה שלושה ילדים נפטרה בהיותה בת 94 שנים.

במהלך השנים ערכה רינה מספר צוואות, כאשר בכולן הדירה את בנה אברהם ולא הורישה לו מאום בשל היחסים העכורים שהיו ביניהם במשך שנים רבות.

לעומת אברהם, שתי בנותיה של רינה (רחל וזהבה שמות בדויים) היו צמודות אליה מרבית השנים וסייעו לה בכל אשר ביקשה, ורינה אהבה את בנותיה בכל ליבה והייתה קשורה אליהן מאד.

כאשר רינה הייתה בת 80, בתה רחל עברה להתגורר בארה"ב מגורי קבע אך, רינה ורחל היו בקשר טלפוני הדוק ועל בסיס שבועי ואילו זהבה נותרה להתגורר בסמוך לאמה האהובה.

אברהם אשר באותה התקופה התגרש מאשתו, ביקש מרינה לשוב ולהתגורר בביתה עד אשר ימצא את מקומו וישתקם ממשבר הגירושין.

תחילה רינה סירבה בכל תוקף, אך לאחר ששתי בנותיה רחל וזהבה לחצו עליה לסייע לאחיהן אברהם, הסכימה רינה לקבל את אברהם לביתה ובלבד כי הדבר יהיה לפרק זמן מוגבל.

וכך לאחר שנים בהן לא היה כל קשר בין רינה לאברהם, עבר אברהם להתגורר בביתה של אמו רינה.

למרבה הצער, מעת מעברו של אברהם לביתה של רינה, אברהם הקשה על חייה של רינה ונהג לריב עם אמו על כל נושא ולו הקטן ביותר. במהלך התקופה רינה ביקשה מספר פעמים מאברהם כי יעזוב את ביתה ויצא לדרכו אך, אברהם היה בוכה לרינה על מר גורלו ורחמיה של רינה גברו עליה וזו הסכימה כי אברהם יוותר בביתה.

באותה התקופה ובאופן טראגי נפטרה בתה האהובה של רינה – רחל, ממחלה קשה ופתאומית. מעת מותה של רחל שקעה רינה בדיכאון עמוק והייתה מרבה לבכות ימים כלילות.

בנסיבות הללו רינה נותרה תלויה בבנה אברהם שכן, בתה רחל נפטרה, ובתה זהבה מתגוררת בארה"ב.

וכך התגורר אברהם בביתה של רינה במשך כ 14 שנים עד פטירתה, כאשר נכדיה, ילדיה של רחל, היו מגיעים אליה מעת לעת ונחשפים לקושי של רינה בשל מגוריו של אברהם בביתה.

בכל התקופה נהג אברהם להתלות כל בקשה של רינה לעזרה בקבלת כספים וטובות הנאה בזמן שהוא אינו עובד וחיי על חשבונה של אמו בת למעלה מ-90.

למרבה הצער רינה נפטרה כאשר היא בת 94 שנים סובלת מעיוורון, סוכר ובעיות בריאותיות נוספות.

עם מותה נחשפו נכדיה ובתה של רינה, כי זמן קצר לפני מותה, אברהם לקח את רינה והחתים אותה על צוואה, לפיה היא מורישה לאברהם את מלוא רכושה.

זהבה וילדיה של רחל נדהמו מצוואתה של רינה שכן, ידעו כי הדבר נעשה בלחצו הבלתי פוסק של אברהם על רינה ומידי יום.

נכדיה של רינה ובתה זהבה פנו למשרדינו, ובאמצעותנו הגישו התנגדות לבקשה לצו קיום הצוואה בטענות של השפעה בלתי הוגנת והתערבות מצדו של אברהם בעריכת הצוואה.

לאחר שנים של הליכים משפטיים קבע בית המשפט כי צוואתה האחרונה של רינה נערכה תחת לחץ והשפעה בלתי הוגנת מצדו של אברהם והורה על ביטולה.

צוואתה הקודמת של רינה קיבלה תוקף שיפוטי ונכדיה האהובים של רינה ובתה זהבה זכו במלוא עזבונה של רינה בדיוק כפי שחפצה.

Call Now Button