תפריט סגור

עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב

עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב'

התחלתם בזוגיות פרק ב'? נפלא! כדי שתוכלו לנהל זוגיות אוהבת בראש שקט, חשוב שתפנו לעורך דין משפחה ותערכו הסכם ממון וצוואה.

מדוע? עריכת הסכם ממון וצוואה בפרק ב ישמור על הרכוש עמו הגעתם אל הקשר הזוגי וישלול מבן או בת הזוג זכויות בו במקרה של פרידה חס וחלילה.

באמצעות הצוואה תשמרו על זכויות הירושה של ילדיכם ברכוש שצברתם כל חייכם.

לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי - השאירו פרטים

מדוע יותר חשוב לערוך הסכם ממון וצוואה בזוגיות פרק ב'?

בשונה מנישואין ראשונים, אז בני הזוג בדרך כלל טרם צברו נכסים, הרי שבזוגיות מאוחרת המצב שונה.

אז, במקרים רבים, מגיעים בני הזוג אל הקשר הזוגי כאשר יש בבעלותם רכוש משמעותי שצברו במהלך חייהם כגון דירה, כספי חסכונות, זכויות פנסיוניות ועוד.

על מנת שבן או בת הזוג של פרק ב' לא יוכלו לטעון כי הרכוש האישי שנצבר לפני הקשר הזוגי הפך למשותף, רצוי ואף חשוב ביותר לערוך הסכם ממון.

באמצעות עריכת הסכם ממון, ניתן למנוע מחלוקות עתידיות בין בני הזוג בענייני רכוש במקרה של פרידת בני הזוג.

הנחת המוצא של זוגות רבים בפרק ב' היא כי כל עוד הם לא נישאים, הרי שהצד השני לא יוכל לטעון לזכויות ברכושם ולכן, הם לא דואגים לחתום על הסכם ממון במהלך הקשר הזוגי.

מה שהם אינם יודעים הוא כי לרוב, ניתן להגדיר אותם כידועים בציבור וסטטוס זה מקנה לכל אחד מבני הזוג זכויות ברכושו של בן או בת הזוג ככל וחלילה ייפרדו.

לכן, בכל זוגיות מאוחרת, בין אם בני הזוג מתכוונים להינשא אז יחול עליהם חוק יחסי ממון ובין אם לאו, רצוי וכדאי לערוך הסכם ממון אשר יקנה לבני הזוג את ההגנה הקניינית על הרכוש האישי שלהם שצברו בעמל רב כל חייהם, קרי, הרכוש שהגיעו עמו אל הקשר הזוגי או הנישואין.

נציין, כי חשיבותו של הסכם ממון עולה עוד יותר כאשר למי מהצדדים ישנם ילדים מקשר קודם אז, יש אינטרס גדול עוד יותר להגן על הזכויות הקנייניות על מנת להוריש את הנכסים בעתיד לילדיהם.

 

עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב'

לאחר שפניתם ל עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב' ובד בבד עם החתימה על הסכם ממון, חשוב מאוד כי כל אחד מבני הזוג יערוך צוואה.

זאת בפרט כאשר בני הזוג מבקשים למנוע מבן הזוג של פרק ב' לרשת אותם והם רוצים להעביר את כל רכושם או את רובו לילדיהם או יורשים אחרים עפ"י רצונם.

לא פעם, בזוגיות של פרק ב', נפטר אחד מבני הזוג ונוצר סכסוך ירושה בין ילדיו לבין בן הזוג שנשאר בחיים.

לאור המשמעות הכלכלית, הרי שזה יכול להגיע למאבק משפטי יקר וממושך אשר יכול היה להימנע ככל והייתם פונים לעורך דין לענייני משפחה.

עריכת צוואה מסודרת וברורה, הכוללת את כל נכסי המוריש ומבהירה מהו חלקו ברכוש של כל יורש, יכולה למנוע תרחיש שכזה ולשמור על שלמות המשפחה.

אנשים רבים טועים לחשוב כי אף אם פנו לעורך דין הסכם ממון וחתמו על הסכם ממון הרי שבחתימתו מתייתר הצורך בעריכת צוואה וכאמור מסתפקים רק בצעד הראשון.

אולם, חשוב להבין, כי מדובר בשני מסמכים משפטיים שונים אך משלימים זה את זה.

הסכם ממון מסדיר את ענייני הרכוש בין בני הזוג עצמם במקרה של פרידה ונועד למנוע חיכוך ביניהם בזמן החיים, ואילו הצוואה קובעת למי יעבור רכושם של מי מבני הזוג בתום אריכות ימיהם ושנותיהם ונועדה למנוע סכסוך בין בן הזוג הנותר בחיים לבין ילדיו של בן הזוג שנפטר.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

האם צריך עורך דין משפחה וירושה?

בעידן בו ניתן למצוא דוגמאות לכל מסמך משפטי באינטרנט, עולה השאלה האם יש באמת צורך בעורך דין משפחה וירושה על מנת לנסח הסכם ממון וצוואה.

התשובה היא חד משמעית כן (!)

מדובר בשני מסמכים משפטיים בעלי חשיבות עליונה והשלכות כלכליות אדירות ולכן עליהם להיות מותאמים באופן פרטני לבני הזוג, על פי נסיבות חייהם, היקף רכושם וכיו"ב.

לעיתים קרובות, ישנן סיטואציות מורכבות הדורשות פתרונות ייחודיים כדי לשמור על הזכויות ברכוש ולשם כך נדרש עו"ד הסכם ממון וצוואה בפרק ב  המתמחה בדיני משפחה מומחה ובעל ניסיון רב.

כמו כן, כדי שמסמכים אלו יגשימו את מטרתם, קרי, מניעת סכסוכים עתידיים בין בני הזוג ובני המשפחה, הם חייבים להיות מנוסחים למשעי על ידי עורך דין לדיני משפחה אשר ידאג לכל הפרטים ויוודא כי אין פתח לפרשנויות שונות אשר יכולות להוות גורם למחלוקת.

5/5
עו"ד אביחי דמארי
עו"ד לענייני משפחה ונוטריון

לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון פרק ב' וצוואות והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו בכל הקשור לעריכת הסכמי ממון, הסכמי גישור, עריכת צוואות וכל פעולה משפטית בתחום דיני המשפחה, ירושה ומקרקעין.

ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888 מענה מהיר בטל: 053-7551900

כתיבת תגובה

Call Now Button