תפריט סגור

פירוק שיתוף במקרקעין

פירוק שיתוף במקרקעין זהו למעשה פירוק של השותפות בבעלות על קרקע מסוימת. כאשר קיים שיתוף במקרקעין, מדובר על מצב בו השטח שייך לכל שותף על פי חלקו בעסקה. קיימות מגבלות שונות על קרקע אשר נמצאת בבעלות משותפת של מספר אנשים. על מנת לפרק את השותפות אתם תזדקקו לשירותיו של משרד עו"ד אביחי – דמארי ושות'. משרדנו מתאפיין בהענקת יחס אישי ואדיב לכל לקוח, זאת לצד הענקת ליווי וייצוג משפטי בשעה שאתם עשויים להיות זקוקים לו.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

פירוק שיתוף במקרקעין – מה זה אומר ?

חשוב להבין כי השיתוף במקרקעין אינו אומר כי השטח מחולק באופן מוגדר בין השותפים אלא כל אחד מבעלי הקרקע הינו בעל זכויות של כל מטר עפ"י חלקו במקרקעין. פירוש שיתוף יכול להתבקש במצבים של ירושת קרקע באופן משותף או דירה – או רצון של אחד השותפים לפרק את השיתוף.

במצבים רבים מוציאים עצמם אנשים שותפים במקרקעין עם אנשים נוספים בעל כורחם או רצונם – אז נדרשים הם לפירוק השיתוף במקרקעין.

במצבים כאלו, חוק המקרקעין קובע כי כל שותף זכאי בכל עת לדרוש את פירוק השיתוף על פי רצונו. במידה והשותפים האחרים מסכימים, הרי שההליך יהיה קצר ומהיר והשותף הראשון ימכור את חלקו לשותפים האחרים או לצדדי ג'. זהו למעשה פירוק שיתוף בהסכמה.

על אף שייתכן מצב בו חלק מהשותפים ייתנגדו לפירוק השיתוף במקרקעין וחלוקת הרווחים, אזי לרוב בית המשפט יקבע, כי כל שותף, גם בשעה שאוחז ב1% מן הנכס, הרי שהוא זכאי לדרוש בכל שלב את פירוק השיתוף.  על מנת למצוא את הפתרון במצבים שכאלה, כדי לפנות לעורך דין אשר עוסק בתחום המקרקעין.

פירוק בין שותפים מסוכסכים?

גם בשעה שאתם מוצאים את עצמכם מעוניינים בפירוק השיתוף והשותפים האחרים מסרבים, תוכלו להיעזר בשירותיהם המקצועיים של משרד אביחי – דמארי ושות'. משרדנו – בעל מומחיות וניסיון רב שנים של ליווי עסקאות נדל"ן תוך ייצוג חברות בניה, אנשי עסקים, יזמים, קבוצות רכישה ואנשים פרטיים  אנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שלב לאורך הדרך עד לקבלת התוצאה הרצויה עליכם.

זקוקים לשירותי עורך דין לענייני ירושה?

אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל' 03-5185888

ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

Call Now Button