הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   עורך דין משפחה וירושה – מהו הסדר בין יורשים?

   עורך דין משפחה וירושה

   הסדר בין יורשים:

   החוק הישראלי מאפשר ליורשים לשנות את אופן חלוקת נכסי העזבון ביניהם באמצעות עריכת הסכם הנקרא הסדר בין יורשים.

   מדובר בהסכם משפטי בעל השלכות כלכליות משמעותיות מאוד ולכן חשוב מאוד לפנות בעניין זה לעורך דין לענייני משפחה וירושה אשר ידאג למקסום או חלוקה נכונה של נכסי העזבון וימנע חילוקי דעות בין היורשים עפ"י צו ירושה או צו קיום צוואה.

    

   הקדמה

   בעת פטירתו של אדם, הוא מותיר אחריו עזבון, זהו הרכוש אשר צבר במהלך חייו.

   העזבון עובר אל יורשיו של המנוח, כפי שמנה אותם בצוואתו אז יש לפנות לעורך דין ירושה לצורך הוצאת צו קיום צוואה.

   לחילופין, כאשר נפטר אדם ללא צוואה, יחולק עזבונו כמפורט בחוק הירושה התשכ"ה- 1965 אז עורך דין ירושה ייפעל להוצאת צו ירושה.

   בשני המקרים, עומדת ליורשים הזכות לשנות את אופן חלוקת העזבון ביניהם על ידי עריכת הסדר בין יורשים אותו יערוך עורך דין לענייני ירושה.

   כך למשל, כאשר שני אחים ירשו יחד שתי דירות בחלקים שווים והם אינם מסכימים על אופן השימוש בהן.

   על מנת למנוע קיפאון כלכלי של הנכסים ולא פחות חשוב מכך, מתח וחיכוך בין האחים היורשים לפי צו ירושה או צו קיום צוואה, הם יכולים לפנות לעורך דין משפחה וירושה שיערוך הסכם בין יורשים.

   במסגרת הסכם בין יורשים, יכולים היורשים לקבוע כי כל יורש יקבל דירה אחת שתהא בבעלותו הבלעדית ובכך יחסכו מחלוקות וכן יוכלו לתכנן תשלומי מיסוי במקרה של מכירה.

   פעולות מסוג זה יבוצעו ע"י עורך דין משפחה וירושה.

    

   עו"ד הסדר בין יורשים

   בכל מקרה שבו היורשים רוצים בכך, הם רשאים לפנות לעורך דין משפחה וירושה על מנת לחלק בדרך שונה את נכסי העזבון על ידי עריכת הסכם בין יורשים, בו יקבעו את חלוקת הנכסים על פי רצונם האישי.

   כמו כן, בעת הצורך, ניתן להיעזר בתשלומי איזון, ובלבד כי כספים אלו מקורם מתוך העיזבון.

   במסגרתו, יכול ויורש אחד יקבל נכס, לדוגמא את דירת המגורים שירשו יחד האחים, בעוד האחר יקבל סכום כסף עבור חלקו באותו הנכס.

   נדגיש, כי תשלומי איזון חייבים להיות מנכסי העזבון עצמו.

   כלומר, אותו אח אשר מקבל בעלות בדירה, לא יוכל לתת לאח פיצוי עבור חלקו בדירה מכספיו האישיים.

   נציין, כי ישנה דרך נוספת בה משתנה אופן חלוקת הנכסים בין היורשים והיא נקראת הסתלקות מעזבון.

   זהו מצב שבו אחד מן היורשים מוותר על חלקו ברכוש, באופן מלא או חלקי, לטובת כלל היורשים האחרים או לטובתו של קרוב משפחה אחר בהתאם להוראות חוק הירושה.

   לצורך כך יש לערוך תצהיר הסתלקות ולחתום בפני עורך דין משפחה וירושה.

    

   מועד עריכת ההסכם

   חשוב מאוד כי יש לפנות לעורך דין משפחה לצורך עריכת הסדר בין יורשים ולחתום עליו לפני שחולקו נכסי העזבון, בפרט כאשר זה כולל גם נכסי מקרקעין ונסביר מדוע.

   העברת נכס מקרקעין בירושה אינה נחשבת עסקה במקרקעין ועל כן פטורה ממס רכישה וממס שבח.

   אולם, כאשר ההסדר נערך לאחר חלוקת הנכסים, החוק רואה בצדדים לא כיורשים המבצעים פעולה במסגרת דיני הירושה, אלא כצדדים לחוזה, קרי, כבעלי נכסים רגילים. במקרה כזה, לא יוכלו ליהנות מהפטורים הנ"ל וזהו הפסד כלכלי אדיר עבורם, אשר לא פעם, פוגע בכלל בכדאיותו של ההסדר.

   לכן, אם ברצונכם לערוך הסכם בין יורשים או הסכם חלוקת עזבון, פנו לעורך דין לענייני משפחה וירושה לייעוץ משפטי לפני כל פעולה, כך שתוכלו לממש את כל זכויותיכם בעניין זה במלואן.

    

   מדוע חשוב להסתייע בעורך דין לענייני משפחה וירושה?

   מטרתו של הסכם בין יורשים היא למקסם את נכסי העזבון עבור היורשים, לוודא כי ייהנו מפטורים ממס, כפי שהוסבר לעיל וכן, למנוע סכסוך ביניהם על רקע חלוקת העזבון.

   על מנת להגשים את שלוש המטרות האלו, חייבים היורשים לפנות לעורך דין לענייני ירושה ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי.

   עורך הדין לענייני משפחה וירושה בקיא בכל הפרטים הנדרשים ויציג בפני היורשים את האפשרויות השונות העומדות בפניהם ויחווה דעתו בדבר אופן חלוקת הנכסים הטוב ביותר.

   לאחר קבלת החלטה, עורך דין ירושה ידאג לנסח הסכם מקצועי ומקיף אשר ישמור על זכויות הצדדים בעניין זה וימנע אפשרות לחלוקי דעות ביניהם בעתיד.

   יש לזכור כי לעיתוי עריכת הסכם יש משמעות כלכלית רבה עבור היורשים ולכן, אם ברצונכם לערוך הסדר שכזה, אל תפעלו ללא ליווי משפטי מקצועי ותפנו לעורך דין משפחה וירושה.

    

   לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

   עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

   ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות לעורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888 ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

   או פשוט להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    עורך דין ירושות | עורך דין צוואות

    עורך דין ירושה עורך דין צוואות

    בן משפחתכם נפטר? זכיתם בירושה? אתם סבורים שמגיע לכם חלק מירושה? מחזיקים צוואה של קרוב שנפטר? לא ברור לכם מה עליכם לעשות?

    עורך דין דיני ירושה אביחי דמארי יעשה לכם סדר (!)

    צו ירושה מהו?

    לאחר שפניתם לעורך דין לענייני ירושה וזה פעל להוצאת צו ירושה הרי שיש להבין משמעותו. אם כן, צו ירושה משמעותו הצהרה על זכויות היורשים החוקיים עפ”י חוק הירושה כלומר, זהות היורשים וחלקם בעזבון.

    צו ירושה הינו צו משפטי אשר ניתן ע”י הרשם לענייני ירושה או ע”י בית הדין הרבני לאחר שעורך דין לענייני ירושה פנה בבקשה למתן צו ירושה עת בה לא השאיר/ה המנוח/ה צוואה המפרטת את חלוקת עזבונו.

    צו הירושה מעניק למעשה אסמכתא משפטית להעברת מלוא הזכויות מכל מין וסוג שהוא שהיו בבעלות המוריש/ה, ע”ש היורשים החוקים כדוגמא: כספים, זכויות סוציאליות, זכויות המופקדות בידי צדדים שלישיים נכסי מקרקעין ועוד.

    מבקש צו הירושה אינו מחויב להציג או לאתר את נכסי המנוח/ה על מנת להגיש את הבקשה לצו ירושה שכן, צו הירושה ייעודו הוא להצהיר על זהות היורשים החוקיים ועל חלקם בעזבון.

    בקשה לצו ירושה ניתן להגיש לאחד משני גופים – הרשם לענייני ירושה או בית הדין הרבני.

    רבים אינם מבחינים בין סוגי הצווים כלומר, מתי יש לבקש צו ירושה ומתי יש לבקש צו קיום צוואה.

    ובכן, ההבחנה היא די פשוטה, עת בה המנוח לא השאיר אחריו כל צוואה או הוראה המפרטת את רצונו, בדבר מה ייעשה ברכושו שיותיר לאחר פטירתו אזי, על היורש להגיש בקשה לצו ירושה עפ”י דין באמצעות עורך דין צו ירושה.

    לעומת זאת, עת בה המנוח השאיר אחריו צוואה ו/או הוראה המפרטת את רצונו, בדבר מה ייעשה ברכושו לאחר פטירתו אזי, על הנהנה מהצוואה ו/או כל אדם המעוניין בקיום הצוואה להגיש בקשה לצו קיום צוואה בסיוע של עורך דין צו קיום צוואה.

    יודגש, כי ניתן להגיש בקשות אלו הן לרשם לענייני ירושה והן לבית הדין הרבני.

    לעורך דין אביחי דמארי, ניסיון רב והצלחות מוכחות בניהול הליכים מורכבים בתחום דיני המשפחה וירושה.

    עורך דין משפחה וירושה אביחי דמארי מכיר היטב את הרגישות הנדרשת ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

    ככל ואתם נדרשים לטיפול עורך דין בענייני משפחה וירושה הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשירותי עורך דין אביחי דמארי בתחומי המשפחה, ירושה, גירושין ומקרקעין בטל 03-5185888

    ובמקרים דחופים בטל: 053-7551900

    עורך דין ירושה עורך דין צוואות

    עו"ד צוואות וירושות

    עורך דין עריכת צוואה חוק הירושה מאפשר לכל אדם לבחור את יורשיו, כלומר, להחליט מי יירש את הרכוש שיותיר אחריו לאחר פטירתו. אולם, לא אחת, מתבצעות טעויות מהותיות בעריכת צוואה, אשר מסכנות את...

    צו קיום צוואה

    צו קיום צוואה מהו? צו קיום צוואה, הינו צו שניתן לבקש לאחר פטירת אדם אשר הותיר אחריו צוואה המפרטת, מה יעשה ברכושו ובעזבונו לאחר פטירתו. כלומר, לא די בכך שהמנוח הותיר אחריו צוואה כתובה...

    קידום עורכי דין באינטרנט