הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   הסכם גירושין בהסכמה

   המטרה של הסכם גירושין בהסכמה הינה להסדיר באופן מוסכם והדדי את מלוא המחלוקות והנושאים הדרושים הסדרה – במסגרת פירוק התא המשפחתי והכל באמצעות הסכם גירושין.

   הליך גירושין בהסכמה נועד לקבוע ולהסדיר את הליך פירוק התא המשפחתי אשר טומן בחובו קשיים רגשיים, נפשיים וכלכליים אשר מהווים פועל יוצא של פירוק התא המשפחתי.

   במסגרת הסכם הגירושין אנו נקבע את מלוא ההסדרים הקשורים בילדים, במזונות ילדים, בענייני הרכוש והגירושין עצמם.

   נודעת חשיבות רבה כי הסכם הגירושין ייערך בצורה מקצועית ואופרטיבית כך, שלא רק יסדיר מחלוקות קיימות אלא אף ינסה לצפות מחלוקות עתידיות אשר יכולות לצוץ, וכבר בשלב זה לדאוג למנגנוני הסדרה למחלוקות אלו ובכך למנוע התלקחות של מחלוקות עתידיות בין בני הזוג.

   מיותר לציין, כי כל משפחה מיוחדת בפני עצמה, באשר לנסיבותיה המשתנות, ולכן לא ניתן לצפות את מלוא המחלוקות העתידיות אשר עשויות לצוץ או שמא ניתן להציג נוסחה אחידה לעריכת הסכם גירושין מפורט.

   יחד עם זאת נציין, כי מרבית הסכמי הגירושין עוסקים בארבעה נושאים עיקריים – כדלקמן:

   1. הסכמה משותפת לעניין סידור הגט.
   2. הסכמה משותפת בדבר משמורת הקטינים וזמני השהייה עם ההורים.
   3. הסכמה משותפת בעניין קביעת מזונות ילדים – אם בכלל.
   4. הסכמה משותפת בעניין עריכת איזון משאבים בין הצדדים.

   כאשר בני הזוג הגיעו להסכמות בעניינים אלו, על פניו נראה שאין כל סיבה כי בני הזוג לא יערכו הסכם גירושין בהסכמה שכן, הנושאים העיקריים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי לובנו בין בני הזוג.

   לאחר שבני הזוג מסכימים בנושאים אלו, יש לפנות לעורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה על מנת שיערוך עבור בני הזוג הסכם גירושין. לאחר ניסוח הסכמות אלו במסגרת הסכם גירושין, בני הזוג חותמים על הסכם זה ועורך הדין פותח תיק "אישור הסכם" בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בבית דין דתי עפ"י בחירת בני הזוג.

   עם פתיחת תיק אישור ההסכם, נקבע לצדדים מועד דיון בפני בית דין דתי או בית משפט לענייני משפחה (עפ"י בחירת בני הזוג) ובמסגרת דיון זה המותב השיפוטי (שופט או דיין) מקריא לבני הזוג את הסכם הגירושין, מוודא כי בני הזוג הבינו את תוכנו ומשמעותו ולאחר שהטריבונל השיפוטי מוצא כי בני הזוג מבין את משמעות ההסכם ותוצאותיו מאשר הוא את הסכם הגירושין ומעניק תוקף של פס"ד להוראותיו.

   מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

   אל תהססו (!) צרו קשר עוד היום בטל 03-5185888

   ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

   הטיפול המקצועי שלנו השקט והבטחון שלך

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם    מאמרים נוספים

    הליך גירושין בהסכמה

    למרבה הצער, ניסיון העבר מלמד כי זוגות רבים סבורים שהליך גירושין חייב להיות מכוער, רווי יצרים ומאבקי כוחות. אני מאמין, כי הליך הגירושין לא חייב להיות מלווה באופן אוטומטי למריבות, מלחמות ומאבקי...

    משמורת וזמני שהייה

    כידוע הליך הגירושין או סכסוך בתא המשפחתי הינו נושא כאוב ומתסכל ובפרט כאשר מדובר בחשוב לנו מכל - ילדינו. ולכן, ככלל אצבע ראשון עלינו לעשות הפרדה מוחלטת בין הילדים לסכסוך המשפחתי או...

    עורך דין גירושין

    בשעות הקשות ביותר שלכם, כאשר המסגרת המגוננת והתא המשפחתי מתפרקים אתם זקוקים לא רק לניהול של ההליך המשפטי, אלא גם לאוזן קשבת ותומכת ועזרה שמטרתה קידום ההליך וגמר מיטבי של הסכסוך. עו"ד אביחי...

    קידום עורכי דין באינטרנט