תפריט סגור

נוטריון בפתח תקווה

הבנק ביקש אימות חתימה נוטריוני? זקוקים לאישור נוטריוני למשכנתא? צרו קשר לתיאום מידי עם עורך דין נוטריון בפתח תקווה אביחי דמארי בטל 053-7551900 או בטל 03-5185888

רוצים לקבל מידע נוסף על תפקידו של נוטריון המשיכו לקרוא 🙂

לאורך חיינו, נזדקק מעת לעת לשירותים משפטיים שונים: ניסוח חוזה לצורך ביצוע עסקת מקרקעין, ייעוץ משפטי בדיני עבודה, הגשת תביעת פיצויים, ייצוג בסכסוך ירושה ועוד. ומתי נשכור את שירותיו של נוטריון בפתח תקווה? מיד נעמוד על כל שירותיו המשפטיים שמעניק הנוטריון וכמובן על ההבדלים המרכזיים שבין תפקידיו לאלו של עורך הדין.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

Modern

כל הנוטריונים הם עורכי דין. אך מהו תפקידם?

מקצוע הנוטריון מסמיך חלק מסוים מעורכי הדין במדינת ישראל, לעסוק בתחום ייחודי שבמרכזו עומדים ערך האמון והמהימנות. כדי לקבל את הכשרתם כנוטריונים, נדרשים אותם עורכי דין לצבירת וותק של עשור לפחות כעורכי דין, אז יוכלו להגיש בקשה לעסוק כנוטריונים למשרד המשפטים ולעבור וועדה הבוחרת את המתאימים ביותר, להם ממתינה תוכנית הכשרה ייעודית.

משהושלמה ההסמכה, רשאי אותו נוטריון להמשיך לעסוק כעורך דין בתחומו במקביל לסמכותו לספק מכאן והלאה תוקף משפטי למגוון רחב של הליכים ומסמכים, המשתלבים בנקודות קריטיות רבות לאורך החיים: תרגומים משפטיים של תעודות רפואיות לצורך תביעה, אימות נוטריוני לתרגום תעודת לידה לצורך הגשת בקשה לאזרחות זרה, אימות וחיתום לתצהירים שמשמשים בהליך משפטי מסוים, אימות וחיתום צוואות, ייפוי כוח מתמשך, הסכמי ממון ועוד.

נוטריון בפתח תקווה
נוטריון בפתח תקווה

אישור נוטריון בפתח תקווה: אימתי?

לעתים קרובות, הליכים משפטיים ומנהליים שונים דורשים באישור נוטריוני, הנחשב לכזה שמתקף משפטית את המסמך, כך שהוא הופך לראייה ו/או למסמך קביל משפטית לכל דבר ועניין. אמנם אין חשיבות מהותית כל כך למיקומו הגיאוגרפי, אך מאחר ושירותיו נדרשים כלפי סוגים רבים ביותר של מסמכים, בוודאי חשוב שתמצאו נוטריון בפתח תקווה המספק את השירות סמוך לביתכם, ללא כל צורך בנסיעה ממושכת.

נוטריון יהיה הגורם המאשר ומאמת מסמכים שונים, שנדרשים לעמוד כהוכחה, ראיה או תיעוד נחוץ לצורך הליכים שונים. מרגע שחתם הנוטריון על גבי אותו מסמך, הדבר מאשר את הן את מקוריותו והן את פרטי ואימות פרטי החותמים עליו. לפניכם רשימת פעולותיו הכוללת:

 • אימות חתימה על גבי מסמך
 • עריכת מסמך נוטריוני לצורך הצגתו בחו"ל, או בנציגות של מדינת חוץ בישראל
 • אישור העתקים למסמכים
 • אישור נכונות תרגום מסמכים
 • אישור ואימות חיתום על מסמך כללי ו/או מסמכי ייפוי כוח
 • אישור הצהרה או תצהיר
 • אישור כי פלוני נמצא בחיים
 • אימות רשימות מצאי
 • עריכת תיעוד של מסמכים סחירים
 • אימות הסכמי ממון בין בני זוג טרם הנישואין
 • אישור צוואות

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות - השאירו פרטים

סמכויות נוספות בידי הנוטריון

בנוסף, נוטריון בפתח תקווה לוקח חלק קטן בעסקאות מקרקעין כאחד מבעלי המקצוע המעורבים בתהליך: החוק קובע כי כל חתימה על ייפוי כוח לביצוע עסקאות מקרקעין או ייפוי כוח כללי יחייבו אישור נוטריוני, הקובע כי החתימה מתרחשת על גבי מסמך בלתי ניתן לביטול. דוגמה למסמך שכזה תהיה למשל נטילת המשכנתא, במסגרתה מעוניינת המדינה לוודא שהחותמים מבצעים זאת מתוך הבנה מלאה של ההשלכות ומרצונם החופשי וכעת ניתן לספק לחתימתם תוקף משפטי מחייב.

גם במקרים רבים נוספים לנוטריון קיימות סמכויות שונות. חוק אימוץ ילדים למשל, קובע כי כל בקשה לאישור עמותה לאימוץ בישראל נדרשת לחוות דעת על הדין של מדינת המקור, מה שכמובן דורש את תרגום אותו החוק ואת אישור הנוטריון על אותו התרגום.

עורך דין נוטריון בפתח תקווה הוא גם הכתובת למתן אפוסטיל למסמכים שיש צורך להשתמש בהם בחו"ל, כמו למשל תעודות לידה לצורך הגשת בקשות לדרכון זר, תעודת נישואין, תעודת לימודים ועוד.

צורתו של המסמך הנוטריוני התקני

על פי תקנות הנוטריונים (התשל"ז, 1977), קיימת דרך אחידה ומדויקת שבה הנוטריון נדרש לערוך ולחתום על גבי המסמך. ראשית, העריכה תהיה בשפה העברית או הערבית, כאשר ניתן לערוך את האישור גם בשפות אחרות, בנוסף לשפות אלה. האישור נדרש לחתימה וחותמת הנוטריון – זוהי חותמת מתכת ייחודית (חותמת לחץ) המציינת את פרטיו של אותו נוטריון בעברית ובאנגלית. כמו כן, האישור הנוטריוני מכיל מסמך בסרט אדום הנושא תגית אדומה. עם מתן אישור המסמך, הנוטריון יחתום את התג והסרט באמצעות חותמת הלחץ.

מהי העלות עבור שירותי הנוטריון?

שכר הנוטריון הינו אחיד וקבוע בתקנות הנוטריונים (שכר שירותים) תשל"ט – 1978. בתקנות ניתן ללמוד אודות סוגי השירות שניתן לקבל על ידי נוטריון ומהן העלויות עבור כל פעולה נוטריונית.

נוטריון בפתח תקווה: כללי האתיקה המקצועית

על מנת שתוכלו למצוא נוטריון שפועל בהתאם לכל הכללים המתבקשים, הרי שיהיה חיוני להכיר לכל הפחות את חלקם. ובכן, עליכם לדעת שנאסר על נוטריונים לעבוד כשכירים וכן לפעול בשותפות עם עורכי דין שאינם נוטריונים בעצמם. כמו כן, קיים איסור מוחלט על הנוטריון לשדל אדם על מנת שישתמש בשירותיו. כל המידע שהנוטריון חשוף לו עומד בחזקת חיסיון – אין להשתמש במידע זה, מלבד לצרכי אותו אדם ששכר את שירותיו.

יחד עם כל אלה, לשירותי הנוטריונים בישראל קיים גם תעריף אחיד וקבוע שנועד להגן על הציבור ולעגן את פעולת הנוטריונים בתום לב, בהתאם לבחינה מקצועית של העובדות ופעולה מתוך שיקולים נכונים ומושכלים.

כפי שקראתם,

לנוטריון סמכויות רבות והן כולן הכרחיות מעת לעת בקרב הציבור, לצורך השתתפותו במגוון הליכים משפטיים.
עו"ד ונוטריון אביחי דמארי מעניק שירותי נוטריון איכותיים, לצד התמחות מקצועית בדיני משפחה, ירושה, מקרקעין ותחום המשפט העסקי-מסחרי. לתיאום פגישה במשרדנו צרו קשר כבר עכשיו.

ליטל ברגר
ליטל ברגר
13:19 20 Mar 22
קיבלנו שירות מעו"ד אביחי דמארי, שירות מצוין, אדיב, מהיר ואישי. לאחר שחיפשנו מס' עורכי דין הגענו אליו וקיבלנו שירות יוצא דופן שהבנו כבר מהשיחה הראשונה. ממליצה מאוד. תודה רבה אביחי!
Rakefet S
Rakefet S
14:57 02 Mar 22
עורך דין נעים, ברור, מקצועי,שהמטרה שלו לעזור ללקוחות כמה שיותר בגירושים, על .מנת שהם שיהיו כמה שיותר פשוטים וקליםהוא נתן אפילו מעבר לזמן המוקצה לפגישה, כדי לענות על כל השאלות עד שהבנתי עד הסוףכיף כזה שרות וככה נעים, במיוחד בנקודות האלה
Tamar Weisz
Tamar Weisz
16:29 25 Jan 22
ייעוץ אמין מקצועי ויסודי, עזר לי מאוד (כבר פעם שניה) תודה!
Adi Ankona
Adi Ankona
11:24 08 Jan 22
עו"ד מקצועי ואנושי, נתן ייעוץ איכותי וטיפל בתיק בצורה מרשימה עם תוצאה מעל למצופה.תודה לך עו"ד דמארי היקר
Bar Ilooz
Bar Ilooz
15:32 30 Dec 21
אין לי מה להגיד חוץ מדברים טוביםמקצועי ממש , יצירתי מבחינת שילוב פתרונות בתחום המשפט, הגוןפתר ופותר לי הרבה בעיותממליצה בחום ותדעו שאתם בידיים טובות איתו
לקריאת כל הביקורות
js_loader

 

כתיבת תגובה

Call Now Button